Subscribe: RSS Twitter

قاچاق شاخ کرگدن

دیده بان حقوق حیوانات: کارشناسان حفاظت از محیط زیست در ویتنام هشدار دادند که اشتیاق شدید مردم این کشور برای بدست آوردن شاخ کرگدن به شکل نگران کننده‌ای رو به افزایش است و تهدیدی جدی برای جمعیت باقی مانده کرگدن‌ها در کل جهان محسوب می‌شود.

به گزارش ایسنا، این کارشناسان می‌گویند: در حال حاضر قیمت شاخ کرگدن در این کشور بییشتر از کوکائین شده است.

خبرگزاری آسوشیتدپرس در گزارشی در این باره آورده است، هرچند جمعیت این حیوانات با تلاش پیوسته فعالان زیست محیطی و با اجرای طیف وسیعی از برنامه‌های حفاظت از محیط زیست پس از دهه ۱۹۷۰ میلادی از لبه پرتگاه انقراض به سلامت عبور کرد اما ولع قاچاقچیان برای شکار بی رویه کرگدن‌ها و خرید و فروش شاخ آنها هم چنان رو به افزایش است و موجب نگرانی جدی مسوولان شده است.

در این گزارش آمده است، شکار غیرقانونی کرگدن‌ها در آفریقا بالاترین آمار ثبت شده را در سال ۲۰۱۱ میلادی داشته و پیش بینی می‌شود که در سال جاری میلادی، اوضاع از این هم وخیم تر شود. به همین خاطر طی هفته جاری مسوولان حفاظت از محیط زیست آفریقای جنوبی پس از آگاهی از آمار حیرت آور کشتار کرگدن‌ها در چند سال اخیر در ویتنام از مسوولان این کشور درخواست کرده‌اند که همکاری‌های خود را در راستای مقابله با این اقدامات غیرقانونی بازبینی و تشدید کنند. چینی‌ها از سال‌ها پیش از شاخ کرگدن برای مصارف پزشکی استفاده می‌کرده‌اند اما مسوولان امریکایی و بین المللی هشدار داده‌اند که اخیرا وضعیت شکار این حیوانات در ویتنام شدیدتر شده و یکی از دلایل مهم آن رواج این شایعه در بین مردم است که شاخ کرگدن، سرطان را درمان می‌کند.

۲ Comments

  1. بعد از وحشی گری کانادایی ها حالا هم نوبت ویتنامی های گدا و گرسنه هست که …

  2. ماریار می‌گه:

    ببینیید این که مردم ویتنام گشنه بازی در می آورند بعید نیست ولی تحقیقی صورت گرفته که ان خرافات درمانبیماری ها یک دروغ بزرگ بیشتر نیست آها مثل همین هندی ها هندو هاشون فکر میگنند که پودر استخوان ببر ها شفاست ولی همه میدونند که یک دروغ کله گنده نیست بنظر من این کار ها فقط وقت تلف کردنه باید جلوی شکار کلا گرفته بشه مثل همین چینی ها ۲۰۰۰ سال پیش فکر میکرددند که پانا الهی خوشبختی و جاودانگی بشکل پانداست … حالا هم که وضع عشون معلو مه

Leave a Reply


© ۱۴۰۰ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN