Subscribe: RSS Twitter

دیده بان حقوق حیوانات: در بازدید استاندار خراسان شمالی از پناهگاه حیات وحش میاندشت جاجرم بر بازسازی سایت تکثیر و پرورش یوزپلنگ آسیایی تاکید شد.

به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان خراسان شمالی ، مهندس شفقت استاندار خراسان شمالی ، معاون برنامه ریزی استانداری ، مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی و جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی از پناهگاه حیات وحش میاندشت بازدید نمودند.

در این دیدار استاندار خراسان شمالی از سایت تکثیر یوزپلنگ آسیایی واقع در پناهگاه حیات وحش میاندشت جاجرم بازدید بعمل آورده و از نزدیک در جریان روند حفظ این گونه با ارزش جانوری قرار گرفت.

مهندس شفقت همچنین بر بازسازی سایت تکثیر و پرورش یوزپلنگ آسیایی تاکید نموده و رهمنون های لازم را برای ایجاد زیر ساختهای گردشگری در جهت اشتغال زایی و درآمدزایی برای افراد بومی و محلی این منطقه به مسئولین بیان نمود.

پس از این مهندس شفقت از مقبره امامزاده سید ابراهیم معروف به امامزاده کوران در نزدیکی این منطقه بازدید نموده و در جریان آخرین تعمیرات این امامزاده قرار گرفت و دستورات لازم را در جهت رفع سریعتر مشکلات این امازاده صادر نمودند.

گفتنی است، پناهگاه حیات وحش میاندشت با وسعت ۸۴۴۳۵ هکتار در شهرستان جاجرم واقع شده و با تولید علوفه برای ۱۰ هزار واحد دام در سال نزدیک به ۳۰ ملیارد ریال به دامداران منطقه همچنین تثبیت شن های روان به اقتصاد کشور کمک می کند

این منطقه زیستگاه گونه با ارزش یوزپلنگ آسیایی می باشد.

© ۱۳۹۹ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN