Subscribe: RSS Twitter

به گزارش فارس:

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به این‌که روس‌ها به دنبال علت‌یابی و بررسی مرگ ببر نر هستند، گفت: آنها اعلام کرده‌اند برای انتقال ۴ ببر دیگر به ایران باید از شرایط نگهداری اطمینان پیدا کنند.


محمد جواد محمدی‌زاده ‌ درباره ورود ۴ ببر سیبری دیگر به ایران گفت: با روسیه در حال رایزنی هستیم و در این زمینه توافقاتی انجام داده‌ایم.

وی در ادامه افزود: از قبل توافق شده بود که روس‌ها احیای نسل منقرض شده ببر را در میانکاله انجام دهند و ما نیز این کار را درباره پلنگ در روسیه انجام دهیم.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: طبق توافق قبلی قرار بود ظرف ۲ تا ۳ ماه آینده ببرها وارد شوند اما با مرگ یکی از ببرهای روسی در ایران، طرف‌های روسی در حال بررسی و علت‌یابی هستند تا مطمئن شوند که جا و مکانی که در اختیار داریم مناسب است.

محمدی‌زاده افزود: روس‌ها به دنبال این هستند که اطمینان کامل از نظر عملیات نگهداری ببرها حاصل کنند لذا فکر می‌کنم پس از کارشناسی این کار صورت گیرد.

وی در پاسخ به این پرسش که با توجه به اینکه زیستگاه میانکاله آماده نشده آیا روس‌ها تمایل به انتقال ۴ ببر به ایران دارند؟ گفت: روسیه در این زمینه مشکلی ندارد ضمن این‌که آنها اصراری بر روی زیستگاه میانکاله ندارند و تنها می‌گویند مراقبت‌های لازم باید صورت گیرد.

محمدی‌زاده بیان کرد: در مورد باغ وحش ارم نیز مکان را مناسب ارزیابی کردند و اصرار داشتند که توله‌‌های ببرها در آینده به زیستگاه میانکاله منتقل شوند.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست تأکید کرد: آن چیزی که به عنوان عارضه جدید (مرگ ببر نر) پیش آمده به دلیل بی توجهی مسئولان پارک ارم و عدم توجه سازمان‌هایی مثل دامپزشکی و در نهایت استفاده از غذای آلوده بوده است.

وی افزود: بنابراین نه تنها روس‌ها بلکه سازمان محیط زیست نیز مسئول نیست.

به گفته محمدی‌زاده مسئولان باغ وحش ارم باید فضای مناسب را تأمین کرده و دامپزشکی نیز از سلامت غذا مطمئن می‌شده است.

Leave a Reply


© ۱۴۰۲ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN