Subscribe: RSS Twitter

امید درنای سیبری

دیده بان حقوق حیوانات: رئیس اداره حفاظت از محیط زیست بابلسر و فریدونکنار گفت: در سال‌های گذشته دو قطعه پرنده درنای سفید سیبری به فریدونکنار مهاجرت می‌کردند، اما هم‌اکنون فقط درنای امید به این شهرستان مهاجرت دارد.

عبدالرضا صادقی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرستان فریدونکنار اظهار داشت: در فصل شکار پروانه شکار برای شکارچیان منطقه صادر شده با این تفاوت که در سال‌های گذشته روزهای شکار سه روز در طول هفته بوده که حالا به دو روز چهارشنبه و پنجشنبه تقلیل پیدا کرده است.

وی افزود: از وجود دامگاه‌داران و ان‌ جی‌ او ها و دوستداران طبیعت استفاده شده و با استفاده از ظرفیت مأموران محیط زیست از زیستگاه‌های طبیعی شهرستان‌های بابلسر و فریدونکنار نگهداری می‌شود.

رئیس اداره حفاظت از محیط زیست بابلسر و فریدونکنار ادامه داد: در آبان ماه سال گذشته درنای سفید سیبری به تالاب‌های بین‌المللی فریدونکنار آمد.

به گفته صادقی در سال گذشته بیش از هفت میلیون قطعه پرنده به تالاب‌های فریدونکنار آمدند که در طول فواصل بعضی از آنها در زیستگاه‌های منطقه ماندند و بعضی نیز مهاجرت کرده‌اند.

وی بیان داشت: آذر ماه پیک ماه مهاجرت پرندگان به فریدونکنار محسوب می‌شود.

صادقی خاطرنشان کرد: مرغابی، خوتکا، آنقوت، حواصیل، قو و غاز انواع پرندگان مهاجر فریدونکنار هستند.

این مسئول گفت: در سال گذشته اسلحه‌های شکاری غیرمجاز شناسایی شده و با هماهنگی مقامات قضایی مورد پیگرد قانونی قرار گرفته است.

رئیس اداره حفاظت از محیط زیست بابلسر و فریدونکنار تصریح کرد: در سال‌های گذشته دو قطعه پرنده درنای سفید سیبری به فریدونکنار مهاجرت می‌کردند اما از سال ۸۷ درنای آرزو در مناطقی نامعلوم تلف شده و هم اکنون فقط درنای امید به این شهرستان مهاجرت دارد.

وی اذعان داشت: درنای امید از اوایل آبان ماه میهمان فریدونکناری‌ها می‌شود و تا پایان اسفند ماه نیز به مهاجرت خود در فریدونکنار و در واقع کشورمان پایان می‌دهد.

به گفته صادقی، تمام همت مدیران و مسئولان حفاظت از محیط زیست به ویژه در استان و شهرستان حفظ، نگهداری و حراست از این قطعه پرنده نایاب است که پس از مهاجرت سلامت، اسکانی بی دردسر و برگشت سالم و بی‌دغدغه را در تالاب‌های فریدونکنار تجربه کند.

Leave a Reply


© ۱۴۰۱ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN