Subscribe: RSS Twitter

دیده بان حقوق حیوانات: همه ساله در فالکلند کلمبیا مسابقاتی با عنوان “Game Changer” برگزار می شود که تنها کابوی ها اجازه ورود به این بازی و حتی تماشای آنرا دارند.

به گزارش روزگارنو، برخی از این کابوی ها گاه از صدها کیلومتر آنورتر برای تماشای این مسابقه و شرکت در آن ،به این مکان آمده و چند روزی در آن مستقرند.

این مسابقه قدمتی نزدیک به یک قرن داشته و امسال برای نود و چهارمین بار برگزار شد.

در این مسابقه افراد با اسبهایشان حرکات نمایشی عجیب و غریب و در عین حال بسیار خطرناک را انجام داده و برای خود امتیاز کسب می کنند.

اجداد این کابوی های امروزه نیز دائما به خوشگذرانی مشغول بوده و مشاغلی همچون دامداری و دامپروری داشته اند. ریشه کلمه کابوی هم از واژه “Cowbpoy” به آمریکایی،به معنی پسر گاوچران به همین دلیل است.

با وجود اینکه بسیاری از افراد معتقدند که کابوی ها دیگر وجود ندارند، اما باید گفت که هنوز هم تعدادی از آنها در مناطق جنوبی آمریکا دیده می شوند و آنان نیز همچنان به شغل پیشینیانشان مشغولند.

نکته دیگر اینکه برخلاف تصور عمومی مردم از کابوی ها ،که آنها را افرادی بد ذات و شرور پنداشته اند،باید گفت که در سابقه اجداد آنها نیز به ندرت این مسائل بروز کرده و غالبا افراد بی آزاری بوده و تنها به خوشگذرانی و برپایی جشن مشغول هستند.

جامه کابوی‌ها عبارت بود از کلاه لبه‌دار، دستمال گردن، کت چرمی، روشلواری چرمی، کفش پاشنه‌دار.

کابوی از کلاه خود برای حفاظت در برابر آفتاب و گرد و خاک و باران استفاده می‌کرد، با آن از آبگیرها آب می‌خورد و آتش شبانه را باد می‌زد. دستمال بزرگ دور گردن کابوی هم نقش عرق‌گیر را داشت و در توفان‌های گرد و خاک از صورت محافظت می‌کرد. کفش‌های کابوی ساق‌بلند بودند تا در برابر نیش مارها محافظت کنند و نوک آن‌ها باریک بود تا بشود به سرعت پا را وارد رکاب کرد.

از آنجایی که ذکر کردیم در این مسابقات کسی جز کابوی ها نباید حضور داشته باشد ،تصاویر این مسابقات می تواند جالب باشد.این تصاویر توسط یکی از همین کابو ها به نام اندی کلارک گرفته شده است.

رام کردن اسب ها

برچسب‌ها, ,

Leave a Reply


© ۱۳۹۹ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN