Subscribe: RSS Twitter

دشمنی کلاغ

دیده بان حقوق حیوانات: این ماجرا اقتباسی از سناریوی فیلم “پرندگان” آلفرد هیچکاک نیست بلکه ماجرایی واقعی از دشمنی یک کلاغ نسبت با یک زن است.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از RTL ، “پاتریسیا گاسه” از یک هفته پیش در کابوسی به سر می برد که یک کلاغ نقش آفرین آن است.

این زن میانسال ساکن روستای فرواد-فونتن در نزدیکی شهر بلفور فرانسه از یک هفته پیش هر جا که می رود توسط یک کلاغ تعقیب شده و هدف حمله پرنده قرار می گیرد.

کلاغ پاتریسیا را با ضربات منقار و پنجه هایش هدف قرار داده و او را مجروح می کند.

حتی هنگامی که پاتریسیا در خانه است کلاغ روی بام خانه نشسته و بی وقفه قار قار تهدیدآمیزی سر می دهد. کلاغ  مهاجم یک بار نیز پنجره دستشویی را شکست تا به زن هراسان حمله کند.

پاتریسیا می گوید: بدنم از وحشت می لرزد. آثار ضربات منقار و پنجه های کلاغ روی صورت و پوستم گواهی حملات این موجود سیاه است.

وی می افزاید: به من گفته شده اگر کلاغ  واقعا قصد آزار جدی مرا داشت می توانست با ضربه منقار چشمانم را کور کند.

پاتریسیا و همسرش از فدراسیون محلی شکارچیان کمک خواسته اند. اما کلاغ هنگامی که پاتریسیا در جمع باشد خود را نشان نمی دهد. فعلا پاتریسیا باید با کابوس کلاغ کنار آمده تا راه حلی برایش پیدا شود.

برچسب‌ها, ,

۸ Comments

 1. شب می‌گه:

  این پاتریسیا خانم یا خیالاتی شده یا هوس کرده اسم و عکسش تو تلویزیون و اخبار بیاد!!! که آمد!!!
  و پول شیشه شکسته شده اش رو هم به این بهانه از شرکت بیمه بگیره!!!
  دز غیر اینصورت باید با خودش بشینه و فکر کنه چه بلایی سر این کلاغ و خانواده اش آورده که اینطور کینه اش رو بدل گرفته.
  و بهتره بجای فکر کشتن حیوانات که معمولا اولین راه چاره ای است که بفکر انسانها میرسد!!! با مهربانی، دل این کلاغ رو بدست بیاره…

  • یک دوست می‌گه:

   ای کاش مرز پر رنگتری بین احساس و منطق خود ایجاد کنیم… متاسفانه در حال حاضر بسیاری از به اصطلاح طرفداران حیوانات به مشکل شما دچارند، هیچ منطقی نیست که بتونه ارزش جان یک کلاغ رو(که در حال حاضر تا سر حد تبدیل به یک آفت پیش رفته جمعیت گونه اش) با ارزش صدماتی که ممکنه به این خانم یا اعضای خانواده اش برسونه مقایسه کنه، به نظر من و البته هر انسان منطقی همون ابتدا باید این کلاغ کشته میشد.لطفا با منطقتون راجع به حیوانات نظر بدین نه با احساسات بی پایه.ای کاش این برخوردهای احساسی افراط گونه از ذهن تمامی دوستداران حقوق حیوانات و فعالان این عرصه برچیده میشد تا بسیاری از سدهای پیش رویشان از بین میرفت و ما شاهد احقاق واقعی حقوق حیوانات میبودیم…به امید اون روز

   • شب می‌گه:

    با سلام خدمت شما دوست منطقی
    یعنی طبق منطق انسانها، این کره ی خاکی، در بست مال انسانهاست و دیگر جانوران هیچ حقی ندارند!
    یعنی اگر جانوران کوچکترین مشکلی برای انسانها بوجود آوردند، تنها راه “منطقی” اش کشتن است؟!!!
    یعنی نباید “دلیل” این کار کلاغ را که مطمئنا “خود” این خانم باعث و بانی اش بوده را پیدا کرد؟ و طبق منطق انسانها، بخاطر صدماتی که به این خانم وارد کرده بلافاصله و بدون “تحقیق و تامل” حکم مرگش را صادر کرد؟! البته اگر این خانم اصولا راست بگوید و کلک تو کارش نباشه!
    یعنی معتادان، قاچاقچیان، دزدان، اشرار و… را که باصطلاح “آفت” جامعه هستند و در برخی کشورها تعدادشان زیاد شده را هم باید کشت؟!!! و نباید دلیل آن را جستجو کرد؟
    بنظر شما کلاغ آفت است و به نظر کلاغ ها و دیگر حیوانات، انسانها!!!
    زیرا انسانها محیط طبیعی زیستگاهشان را در هوا، زمین و آب تصرف کرده اند و روز بروز بخاطر منافع خودشان، جنگلها و دریاها را نابود می کنند و عرصه زندگی را بر آنها تنگ می کنند.
    ولی آنها به این سادگی دستور مرگ انسانها را صادر نمی کنند!!!
    و سعی می کنند در کنار انسانها زندگی مسالمت آمیزی داشته باشند.
    هیچ منطقی نمی تونه جان دو موجود زنده را در کفه ترازو قرار بده و برای یکی بیشتر و دیگری کمتر حق زندگی قایل بشه، تنها به این “دلیل” که یکی “انسان” است و دیگری “حیوان”. البته بجز منطق افرادی مانند شما و پاتریسیا خانم که همیشه حق را به انسانها می دهند!
    راستی منظورتون از حقوق واقعی حیوانات چیست؟

 2. انسانِ انسان دوست می‌گه:

  واقعا حرفهای شعارگونه مثلا طرفدار حیوانات به اسم “شب” حالم رو بهم زد؛ چقدر درویی و حقه بازی؟ مرگ خوبه ولی برای همسایه! همین تو اگه یک کلاغ به عزیزت حمله میکرد بازم سعی میکردی باهاش مذاکره کنی؟! مثلا تا سرحد مرگ به مادرت حمله میکرد می ایستادی نگاهش کنی یا خواهش کنی بره؟! کلاغ فقط یک جمع کننده زبالس تو چرخه حیات و هزاران مرتبه جون و امنیت اون خانم از یک کلاغ کینه ای مهمتره! درضمن چند روز پیش یک کلاغ به خانم من حمله کرد و بهم گفتن خطر کزاز هست چون سرش زخم شده ، خدایی نکرده طوریش بشه من نسل کلاغ رو از منطقه ٣ تهران جمع میکنم یک دونشون هم زنده جرات نکنه بیاد به این سمت؛ راستی ما بهشون غذا میدادیم تو حیاط حتی براشون ظرف گذاشتیم غذامون رو جدا میکردیم ته موندش رو که اونا و گربه ها بخورن با اینکه خانومم همیشه از پرنده ها میترسید ولی بهشون غذا میداد، تا اینکه وقتی داشت تو پیاده رو راه میرفت یک کلاغ نفهم تصمیم میگره بهش حمله کنه و ول هم نمیکرده حتی وقتی به کوچه های دیگه فرار کرده و هیچکس هم کمکش نکرده و فقط با جمع شدن جمعیت راهش رو کشیده رفته کلاغه، من هم محل کارم بودم ولی خدا نکنه حتی زخمش عفونی بشه اون وقت من یکاری میکنم حسابی درس بگیرن کلاغ های این منطقه

 3. حمید می‌گه:

  متاسفم برای این دوستان به اصطلاح منطقی که تنها منطقشون کشتن همه ی جانداران به جز انسان است که این افراد همانهایی هستند که در جامعه هم همیشه سعی دارند با خشونت مشکلات و حسابشان را با دیگر انسانها حل کنند.
  متاسفانه این افراد بسته به شرایط عقایدشان و قوانینشان و اولویت هایشان تغییر می کند به آن صورت که به نفعشان باشد.
  منطق بی منطق شما از آنجایی آشکار می شود که به خودتان اجازه میدهید که به راحتی به دیگران و عقایدشان توهین و بی احترامی کنید.
  دوست عزیز (شب) حرفی از کشتن یا بی احترامی به دیگران نزده اما در تمام حرف های شما افراد به اصطلاح منطقی حرف از خشونت و کینه و نفرت به انسانهایی که تنها عقایدشان مخالف عقاید شماست دیده میشود.
  مردم رفتار زشت شما را میبینند و می فهمند.
  نه تنها من بلکه هیچ انسان عاقلی تنها حرفهای بدون دلیل و مدرک را قبول نخواهد کرد.
  البته از افراد منطقی حقیقی عذرخواهی میکنم که اگر شما نام خود را منطقی میگذارید توهین است به دوستانی که منطقی و علمی به مسائل نگاه میکنند.
  اگر زیاد شدن جمعیت کلاغها به این معنی است که باید آنها را قتل عام کرد پس خداروشکر که شما توان و قدرت قتل عام انسانهارو ندارید وگرنه به همین دلیل غیرعقلانی انسانهارو که جمعیت بی حد ومرزشان دنیا را به نابودی میکشاند را هم قتل عام میکردید، شبیه هیتلر فکر میکنید.
  کسی که انسان است فقط به انسانها عشق نمیورزد بلکه به همه ی آدمها و سایر جانداران هم عشق میورزد. آدم و انسان را با هم اشتباه نگیرید.
  آدمها محل زندگی حیوانات را تصرف کردند و حالا سعی بر نابودی آنها هم دارند خواسته یا ناخواسته.

  بلایی که بر سر بومیا آمریکا (سرخپوست ها) آوردند.
  میدانید هر گاوی که در دامداریها پرورش می یابد میزان آب مورد نیاز برای چندین هکتار کشاورزی را استفاده میکند؟
  و دامداریها بزرگترین آلاینده های محیط زیست هستند؟
  اینکه میزان پرورش دام به این حد زیاد شده به علت افزایش بیش از حد جمعیت انسانها و طمع و هوس آنها در استفاده بیش از حدگوشت است که حتی سلامت خودشان را به خطر می اندازد.

  متاسفم که دوستداران هیچ جایی ندارند که بدون مزاحمت افکار مسموم با هم در تعامل باشند.

 4. ashkan می‌گه:

  کسی راه حل این مشکلو نمیدونه؟؟ من هم همین مشکلو دارم یه کلاغ تو محلمون هست که هر وقت منو میبینه قارقار میکنه. بیچارم کرده.

 5. فاطمه می‌گه:

  لطفا منم همین طوری شدم جلو در خونه دوتا کلاغ هستن منتظر رفت امد من واقعا اگه میخواستن کاری کنن همین اولش چشمومیزد؟
  کاری نداره؟

Leave a Reply


© ۱۴۰۲ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN