Subscribe: RSS Twitter

http://arw.ir/wp-content/uploads/2012/11/Animal-Rights-Watch-ARW-Adopted002.jpg

دیده بان حقوق حیوانات/ یگان امداد و نجات: یک گربه ماده عقیم شده آماده واگذاری است.

این گربه که در کلینیک کلبه حیوانات تحت درمان شکستگی لگن قرار گرفته، توان راه رفتن و کنترل دفع را به طور کامل بازیافته است.

شرایط حاضر:

اقدام های درمانی و پزشکی به طور کامل به همت کلینیک تخصصی کلبه حیوانات انجام شده است.

نیازها:

سرپرستی فردی آگاه و با محبت جهت بازگشت به زندگی طبیعی و با حداقل محدودیت.

فضای زیست مناسب برای حیوان سختی کشیده.

در صورت دارا بودن شرایط مناسب برای سرپرستی این گربه ستم دیده، از طریق ایمیل یا تلفن با یگان امداد و نجات تماس بگیرید. بی شک همراهی یک حیوان با چنین شرایطی از حمل آنچه «حیوان خانگی خاص» نامیده می شود افتخار آمیز تر است!

واگذاری حیوانات نیازمند سرپرست

واگذاری حیوانات نیازمند سرپرست

واگذاری حیوانات نیازمند سرپرست

______________________________________________________________________________________

دیده بان حقوق حیوانات به دلیل مخالفت بنیادی با اسارت حیوانات، طرفدار آزادی حیوانات و زیستمندی آنها در شرایط طبیعی است؛ همچنین با اهلی کردن گونه های جانوری اعم از حیات وحش، حیوان شهری و گونه هایی که از سر سودجویی حیوان خانگی معرفی می شوند، مخالف است. آنچه به عنوان «تربیت کردن» یک حیوان شناخته می شود را در واقع «بی تربیت کردن» و خارج کردن حیوان از شرایط زیستمندی طبیعی می دانیم. واگذاری یک جاندار فقط زمانی ناقض حقوق حیوانات نیست که ادامه حیاتش «نیازمند دخالت بشر» باشد، مخل زیستمندی موجودی دیگر نباشد و خللی به قوانین طبیعت وارد نکند.

واگذاری و نگهداری مخمل -گربه بالا- با توجه به شرایط موجود حیوان و عدم امکان بازگشت به محل زیستش در شهر، موجه تشخیص داده شد.

______________________________________________________________________________________

http://arw.ir/wp-content/uploads/2012/06/Animal-Rights-Watch-ARW-3869-Adopt.jpg

_______________________

صفحه مخصوص حیوانات واگذارشده

یک سگ با تنها دست باقی مانده در انتظار سرپرست/ واگذاری

۲۰ Comments

 1. فرشته جعفری می‌گه:

  :) خدا رو شکر. ماشالله به این قد و بالاش.

  انشالله خانم گل ما هم به زودی درمان میشه و تصویر قشنگش رو که سرپا وایساده و خوبه می بینیم. دست همگی تون درد نکنه.

 2. پدرام می‌گه:

  سلام به تمام دوست داران حیوانات من یک سوال داشتم
  سوالم این است که اگه ما یک سگ گربه و یا حیوان دیگری پیدا کردیم که به کمک احتیاج داره می توان با شما تماس گرفت و یک سوال این است که ایا شما برای گرفتن حیوان اسیب دیده نزد ما می اید یا باید ما خودمان بیاریمش پیش شما

  • دیده بان حقوق حیوانات ش می‌گه:

   دقت بفرمایید که کمک رسانی به حیوانات در صورتی قابل توجیه است که در اثر دخالت غیر طبیعی بشر دچار مشکل غیر قابل حل در طبیعت شده باشند. به عنوان مثال، نجات یک قمری از دهان گربه را به هیچ عنوان مورد موجه و محتاج به کمک ندانید. (چنین موردی بارها تکرار شده!)
   برای جزییات روند کمک به هر مورد خاص می توانید تلفنی با شماره های اعلام شده تماس بگیرید.

 3. ameneh می‌گه:

  سلام ما یک گربه داریم که تقریبا دو تا سه ماه سن داره متاسفانه براثر دعوا دو پای عقب انگار فلج شده نمیدونم اسیبش از چیه بعد از دعوا یک مدت فقط یک پاش از کار افتاد و خوب شد اما بعد چند روز دوتا پاش فلج شده کنترل ادار هم نداره خواهشا کمک کنید چکار میتونم بکنم راه درمانش چیه؟

  • دیده بان حقوق حیوانات ش می‌گه:

   با شماره های امداد و نجات تماس بگیرید
   http://arw.ir/?page_id=4

  • آمنه خانم!گربه شما وضعش خیلی خرابه و داره زجر میکشه علاوه بر این با کثافت کاریهاش باعث بیماری شما وعزیزانتون میشه!به نظر من بهتره احساسی برخورد نکنید و راحتش کنید

   • شما چطور به خودتون اجازه میدین حکم مرگ موجودات رو صادر کنید؟اول مرگ فیل توی باغ وحش و الان هم گربه آمنه خانوم؟اون وقت اسم خودتون رو میذارید دوستدار حیوانات؟
    فکر کنم شما فقط دوستدار حیواناتی هستید که ازشون منفعتی کسب میکنید

    • خانم سپیده شما در مورد من اشتباه میکنید کمی انصاف داشته باشید
     اون فیل که کارش توجیه پذیر نبود و خیلی کار زشتی انجام داده بود و ممکنه دوباره این عمل رو تکرار کنه و باعث مرگ انسانی بشه
     این گربه هم که متاسفانه نمیتونه خودش رو نگه داره و ممکنه باعث مریضی آمنه عزیز و خانوادش بشه!با این اوصاف شما راه حل بهتری دارید؟
     من خودم سابقه مراقبت از حیوانات زیادی رو داشتم و به خودم افتخار میکنم

     • قرشته جعفری می‌گه:

      خیلی خوبه که شما هم جزو یاوران حیوانات هستید. اما بدون معاینه و رسیدگی که نمیشه تشخیص داد که حیوانی ناقل بیماری هست یا نه. بعلاوه این معاینات کمک میکنند تا راه حلی برای درمان خود حیوان بیچاره هم پیدا بشه. همین مخمل قشنگ عزیز هم درمان شده در حالیکه اگه به قول شما تصمیم بر “راحت” کردنش میگرفتند که جز تاسف چیزی باقی نمی موند. صرفا “ممکنه” باعث مریضی کسی بشه که دلیل بر گرفتن جان حیوانات بی دفاع نمی تونه باشه.

     • رضا جلالی می‌گه:

      “اون فیل که کارش توجیه پذیر نبود و خیلی کار زشتی انجام داده بود…”
      عجب !!!!
      ۳ بار این جمله را خواندم تا بفهمم راجع به کی صحبت میکنید !!!
      فیل کار زشتی انجام داده بود ؟
      لابد شما که دستور قتل حیوانات مصدوم را صادر می کنید کار خیلی خوبی انجام میدید ؟
      دوست عزیز ، استاد ارجمند ، پروفسور گرامی از حیوانات چه توقعی دارید ؟ توقع دارید دستمال گردن ببندند و کراوات بزنند و مثل یه بچه خوب هر چی ما میگیم گوش کنند ؟
      آنها حیوانند و خلق و خوی خود را دارند . ما انسان ها باید حد و حدود را رعایت کنیم و در برخورد با حیوانات حتی به عنوان مربی و رام کننده !! جوانب احتیاط را در نظر بگیریم .
      همانطور که نوشتید ” … به خودم افتخار میکنم ” ما هم به داشتن چنین هموطنان نابغه ای افتخار میکنیم .

  • farideh می‌گه:

   نمیدونم این […] که منفی داده منظورش چیه

 4. fatima می‌گه:

  چه چشمای خوشگل و معصومی داره

 5. مانا می‌گه:

  سلام من در حال حاضر در ایران نیستم ولی سه تا گربه پرشین کوچولو درایران دارم که پیش مادرم است گربه های خونگی ونازی هستند ولی مادر من دیگر نمی تواند ازآنها نگهداری کند اگر کسی تمایل به داشتن آنها دارد به آدرس من ایمیل بدهید لطفا

 6. مهرداد می‌گه:

  می خوام به دوستدار حیوانات بگم : مگه خودت به خودت افتخار کنی! ما که همچین غلطی نمی کنیم!

 7. مهرداد می‌گه:

  خیلی ممنون به خاطر بودن فرشته هایی که سرپرستی این جیگر رو قبول کردن

 8. زهره می‌گه:

  دیده بان گرامی حیوانات، برای شما که به نام انسان عزت و آبرو می بخشید و حساب انسان واقعی و مدعی اشرف مخلوقات را از انسانهای بی تفاوت و بی وجود جدا می سازید صمیمانه بهترینها را آرزومندم و خدا را شکر می کنم که در عصر خودم الگوهای متعالی همچون سفیران الهی در وطنم می بینم. برایتان آرزوی سعادت و تندرستی و نیکبختی دارم.

 9. بهنوش می‌گه:

  سلام وقت بخیر سوالی داشتم.من ساپرتر گربه عستم وباتوجه به کارم دوماه پیش گربه ای توی کلینیک دام بهم دادن که تصادفی بود با زخم بستر و پرازکرم والبته فلج.درابتدا گفتن یوتانایز که من مخالفت کردم و درمان شروع شد ابتدا برای زخمش.بعد از چند روز نظرهای متفاوتی برای اسیب پاش گفته از قطع نخاع تا شکستگی لگن.درنهایت بعد ازدوهفتع پارگی دیافراگمش زو تشخیص دادن که این حکم یوتانایزش رو قطعی کرد تپی کرمان.گربه برای جراحی تهران فرستاده شد و جراحیش تمام شد اما برای پاهاش متاسفانه نشد ویزیت شه و تنها از عکس رادیوگرافی گفتن هیچ اسیب استخوانی نداره.الان باید برگرده و من براش دوره فیزیوتراپی اب درمانی و طب سوزنی و ویتامین تراپی درنظر دارم.شنیدم کورتن درمانی بسیار موثر هست ولیکن پزشکان کرمان اصلا اشنایی با این روش ندارن میخواستم در ارتباط با کورتن تراپی راهنماییم کنیم که بدونم چکارباید بکنم.درضمن یکپا شل افتاده ولی خس غمیق داره و یکپا ماهیچه داره وامکان برکشتش هست.متاسفانه کنترل دفع هم نداره.خواستم لطف کنین هم نحوه کورتن تراپی رو بفرمایید هم اینکه بعداز طپل دوره درمانش باتوجه به اینکه من خیلی توی خونه گربه بیمار دارم و این گربه شرایط خاص و توجه بیشتری میخاد امکانش واگذاریش هست برای فردی که بتونه خوشبختش کنه؟چون واقعا از مرگ نجات داده شده با دیافراگم پاره زخم کرم خورده و پای فلج پ بدون درمان کرمان مقاومت کرد الان نیاز به جایی امن داره امکانش هست؟

  • تحریریه می‌گه:

   درود بر شما،
   در حالی که در مورد پاسخ سووال «فردی که بتونه خوشبختش کنه؟» و به صورت ویژه برای «خوشبخت کردن» چنین گربه ای نیاز به فکر کردن به تمامی جوانب وجود دارد، ممنون خواهیم شد اگر از طریق ایمیل در تماس باشید تا پزشک معتمدی برای مشورت به شما معرفی کنیم. توصیه دامپزشکان بر یوتانایز غالبا در اکثر مواقع جهت جلوگیری از درد و رنج بیشتر حیوان است.

Leave a Reply


© ۱۴۰۲ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN