Subscribe: RSS Twitter

دیده بان حقوق حیوانات: بر اثر حمله گرگ به یک دامداری در احمدآباد نگار شهرستان بردسیر از توابع کرمان ۱۱۵ عدد گوسفند تلف و ۲۵ عدد دیگر زخمی شدند.

به گزارش فارس حسین شهریارزاده سرپرست شبکه دامپزشکی بردسیر از دفن بهداشتی ۱۱۵ لاشه دام تلف شده خبر داد و اظهار داشت: در نخستین ساعات این حادثه پلاک‌کوبی، درمان آنتی‌بیوتیکی و سمپاشی دام‌ها و جایگاه نگهداری دام‌ها توسط شبکه دامپزشکی بردسیر انجام شده است.

وی تصریح کرد: هاری یک بیماری ویروسی که مخصوص گوشتخوران اهلی و وحشی است، مهم‌ترین راه انتقال ان گزش توسط حیوان آلوده است.

سرپرست شبکه دامپزشکی بردسیر گفت: به دامداران توصیه می‌شود اقدام به بهسازی اماکن دامی خود کرده به نحوی که امکان ورود حیوان درنده وجود نداشته باشد تا از بروز خسارت بر اثر حمله حیوانات وحشی در امان بمانند.

شهریارزاده از دامداران خواست با توجه به وجود حیوانات وحشی از جمله گرگ در این منطقه از احشام خودحفاظت و در صورت حمله حیوانات مراتب را سریعا به اداره دامپزشکی اطلاع دهند.

 

برچسب‌ها, ,

۳ Comments

 1. علی می‌گه:

  اگر از سگ های سرابی یا کرد استفاده کنند، هیچ گرگی نمیتونه به گله آسیب برسونه

 2. رضا جلالی می‌گه:

  علی آقای عزیز
  مساله آسیب رساندن گرگ به گله نیست . چراکه اگه مشکل فقط این بود چه نیازی به سگ معمولی با سگ سرابی ؟ از تفنگ استفاده کنن که بهتره !!!
  مساله مدیریت محیط زیست می باشد . چرا باید حیواناتی نظیر گرگ یا پلنگ و … به دلیل کمبود غذا به انسان ها نزدیک شوند ؟ چه دلیلی برای کاهش غذای گوشتخواران وجود دارد ؟
  ضمنا مساله مهمتر نحوه برخورد دولت در زمان وقوع چنین اتفاقاتی است . دولت موظف است با جبران خسارات وارده به دامداران ( و در مواردی باغ داران ) از تبعات این مساله کاسته و از واکنش منفی افراد متضرر جلوگیری نماید .
  به هر حال وقوع چنین اتفاقاتی در نظام طبیعت اجتناب ناپذیر است . مساله مهم پیش بینی این مسائل و نحوه برخورد ما انسان ها ( مشخصا دولت ) با این موضوع و کاستن از حجم ضرر و زیان می باشد .

  • علی می‌گه:

   حرف شما در مورد کمبود غذا کاملا صحیح، اما سگ رو خدمتتون گفتم به این دلیل که وقتی سگ است گرگ ها نزدیک نمیشوند که نیازی به تفنگ باشد.
   اینکه مدیریت درستی نیست کاملا صحیح اما فرهنگ هم خیلی مهمه، من آدمی میشناسم که میره شکار تا ۲۰۰ کیلو گوشت شکار نزنه خونه بر نمیگرده. ۱۰۰۰ بار هم باهاش بحث کردم این کار درستی نیست، اما بهونه میاره میگه من فقط نر میزنم.
   از هر چی شکارچیه حالم بهم میخوره

Leave a Reply


© ۱۳۹۹ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN