Subscribe: RSS Twitter

دیده بان حقوق حیوانات: اعضای کمیسیون محیط زیست مجلس با احضار معاونان سازمان محیط زیست از آنها خواستند درباره کشته شدن پلنگ باردار پاسخگو باشند.

سیدمؤید حسینی صدر سخنگوی فراکسیون محیط زیست در حاشیه جلسه علنی امروز(سه‌شنبه) مجلس در گفت‌و گو با فارس به جلسه صبح امروز فراکسیون متبوعش اشاره کرد و گفت: در جلسه امروز که با حضور معاونان سازمان محیط زیست برگزار شد دو موضوع مهم کشته شدن پلنگ باردار در دماوند و آلودگی هوا مورد بررسی قرار گرفت.

وی افزود: نمایندگان از سازمان محیط زیست خواستند درباره کشته شدن پلنگ باردار در دماوند به مجلس توضیح بدهند؛ سؤال نمایندگان این بود این پلنگ چرا و توسط چه کسی کشته شده است.

سخنگوی فراکسیون محیط زیست مجلس با بیان اینکه در تمام دنیا برای حیات وحش اهمیت خاصی قائل هستند تصریح کرد: با توجه به اینکه پلنگ کشته شده در دماوند باردار بوده است فرض ما این است که دو پلنگ در دماوند کشته شده است لذا این موضوع برای مجلس اهمیت زیادی دارد.

حسینی صدر همچنین گفت: قرار شد سازمان محیط زیست بررسی‌های لازم را درباره کشته شدن پلنگ باردار در دماوند انجام بدهد و سپس گزارش آن را به فراکسیون محیط زیست ارائه کند.

وی به بحث آلودگی هوا نیز اشاره کرد و گفت: در این جلسه از سازمان محیط زیست خواستیم تا درباره اطلاع‌رسانی بیشتر به مردم درباره استفاده کمتر از خودروهای شخصی و جلوگیری از فعالیت خودروهایی که منجر به آلودگی بیشتر هوا می‌شوند اقدامات لازم را اعمال کنند چرا که متأسفانه تعداد روزهای سالم سال ۹۲ بیست و پنج روز کمتر از سال ۹۱ شده است و این موضوع بسیار خطرناک و مهم است.

Leave a Reply


© ۱۴۰۲ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN