Subscribe: RSS Twitter

دیده بان حقوق حیوانات: عضو فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی با اشاره به بررسی نحوه مرگ پلنگ ایرانی و آلودگی هوا در این فراکسیون گفت: باد و باران آلودگی هوا را مدیریت می‌کنند و پایداری آلودگی هوا زمینه ساز مرگ چهار هزار نفر در سال می شود .

کمال الدین پیرموذن در گفتگو با مهر با اشاره به جلسه فراکسیون محیط زیست مجلس که سه شنبه با حضور مدیران و مسئولان سازمان حفاظت از محیط زیست برگزار شد گفت: در این جلسه موضوع کشته شدن پلنگ ایرانی مورد بررسی قرار گرفت که اعضا معتقد بودند باید برای مهارپلنگ تدبیر بیشتری به کار گرفته می شد تا این گونه کشته نمی شد.

وی ادامه داد: نمایندگان به استمرار کار میدانی بیشتر برای مشخص شدن ابعاد مختلف این حادثه تاکید داشتند. محیط بان نیز معتقد بود برای دفاع از خود در هنگام هجوم پلنگ دست به کشتن پلنگ زده است. این موضوع بر اساس قانون ۲۸ حفاظت از محیط زیست در دادگاه نیز مطرح شده است که بر اساس حکم صادره پلنگ در هنگام هجوم به محیط بان چندان طبیعی نبوده است.

کشف تیر تازه در جسد پلنگ کشته شده / پلنگ وضعیت طبیعی نداشت

پیر موذن توضیح داد: در هنگام کالبد شکافی از پلنگ تیری در بدنش کشف شده است که مر بوط به ۴ ساعت قبل از حمله به محیط بان می شد و عامل تحریک برای حمله همین زخمی بودن پلنگ بوده است.

وی ادامه داد: فراکسیون به این نتیجه رسید تا اعلام نتیجه بررسی های علمی کار میدانی را ادامه بدهد و سازمان محیط زیست نیز از سلاح های بیهوش کننده در این خصوص استفاده کند.

برچسب‌ها, ,

Leave a Reply


© ۱۴۰۱ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN