Subscribe: RSS Twitter

دیده بان حقوق حیوانات ایران:  رییس پژوهشکده سامانه‌های فضانوردی سازمان فضایی ایران نام غیررسمی نخستین میمون فضانورد ایران را که سالم به زمین برگشت، «آفتاب» و نام رسمی آن را «پیشگام» اعلام کرد.
Animal-Rights-Watch--ARW-1-1206
به گزارش ایسنا، دکتر محمد ابراهیمی در نشست خبری پرتاب موفقیت‌آمیز کاوشگر پیشگام همراه با موجود زنده که عصر امروز در پژوهشکده سامانه‌های فضانوردی برگزار شد در پاسخ به سوالی درباره نام میمون فضانورد ایرانی گفت: زمانی که این میمون برای آموزش‌های فضانوردی آماده می‌شد، همکاران ما در پژوهشکده سامانه‌های فضانوردی اسم آفتاب را برای این میمون انتخاب کردند اما پس از قرنطینه این حیوان و انجام آزمایشات لازم جهت کسب آمادگی برای اعزام به فضا، نام رسمی این میمون، پیشگام انتخاب شد، اینگونه نخستین حیوان آزاری فضایی شروع شد.

____________________________________________________________________________

حیوانات پیشگام در فضا به روایت اسپیس”/تصاویر

بازگشت میمون فضانورد ایرانی / تصویر!!!

میمون ایرانی در فضا/ آزموده را آزمودن خطاست

۳ Comments

  1. محمد می‌گه:

    سلام
    بعضی وقت ها نقد بدون راه حل فقط حرف پوچ است. مصادیق حیوان آزاری در جهان و متاسفانه در ایران بی شمارند. نمونه خرسهای سمیرم.آزمایش بر روی حیوانات نا جوانمردانه هست ولی واقعا چه میشود کرد. آیا ما واقعا نباید این حیوان را به فضا بفرستیم. پس چطور آزمایش کنیم.نکند ابتدا با انسان باید آزمایش شود. مرگ یک انسان کمتر از یک میمون است. فضایی نشدن ایران به اندازه جان یک میمون می ارزد. البته قبل از عملیات باید بشود تضمین سلامت حیوان داده شود.

Leave a Reply


© ۱۴۰۲ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN