Subscribe: RSS Twitter

دیده بان حقوق حیوانات ایران:  فرمانده مرزبانی استان کردستان اظهارات اخیر نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی را رد کرد. سرتیپ عزت ا… رشیدیان گفت: چندی پیش نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی در مصاحبه ای گفته بود که ۲۳۰ عدد حیوان باربر در حین عبور از ارتفاعات بر اثر تیراندازی ماموران مرزبانی کشته شده اند و باید وزارت کشور موضوع را مورد بررسی قرار دهد.

Animal-Rights-Watch--ARW-1-1316

وی افزود: برخورد با قاچاقچیان و متجاوزان مرزی از وظایف اصلی نیروهای مرزبانی استان است و این نیرو همانند نیروهای مسلح که در دفاع مقدس اجازه هیچ نوع تجاوزی را به دشمنان نمی دهند در دفاع از مرزهای میهن اسلامی با گذشتن از جان خود و با انجام درست وظایف محوله مانع از تجاوز و تعدی دشمنان و ورود افراد غیرمجاز به مرزهای کشور خواهند شد.

فرمانده مرزبانی کردستان اظهار داشت دشمنان این آب و خاک با وارد کردن مشروبات الکلی، تجهیزات ماهواره و کالاهای بنجل و بی کیفیت سعی دارند اختلال اقتصادی و ناامنی اخلاقی را در کشور ترویج و اهداف شوم خود را پیاده کنند.
رشیدیان تصریح کرد: قاچاقچیان در روز اربعین حسینی که تعطیل رسمی است در قالب یک کاروان شبانه و با استفاده از قاطر های باربر که به آنها مشروب خورانده بودند از محل ارتفاعات سورکوه بانه در حال عبور بودند که با ماموران مرزبانی که از طریق گزارش های مردمی از حمل این کالا باخبر شده بودند مواجه شدند.

وی گفت: چون مسیر طوری است که باید در یک صف حرکت کرده و راه برگشتی ندارد لذا قاچاقچیان با مشاهده ماموران مقداری از کالای قاچاق خود را در زیر سنگها و در دامنه کوه و دره پنهان کرده و در تاریکی شب متواری شدند و در این حین دوحیوان باربر نیز رم کرده و به داخل دره سقوط کرده و تلف شدند رشیدیان افزود: از این کاروان حامل قاچاق ۱۳ میلیون نخ سیگار خارجی، دو میلیون و ۵۰۰ هزار عدد انواع وسایل آرایشی و بهداشتی غیرمجاز، حدود دو تن البسه دست دوم (تاناکورا) ۸ هزار جفت کفش خارجی، ۴ هزار و ۵۸۰ دستگاه رسیور ماهواره، ۲۰۰ دستگاه انواع ال سی دی وال ای دی و مقادیر زیادی انواع مشروبات الکلی کشف شد.

Leave a Reply


© ۱۴۰۱ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN