Subscribe: RSS Twitter

دیده بان حقوق حیوانات ایران : محمدجواد زینلی بخشدار پاریز امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سیرجان اظهار داشت: شامگاه چهارشنبه سه قلاده گرگ به روستاهای پسوجان و شوروئیه در بخش پاریز سیرجان حمله کردند.
وی در ادامه گفت: در داخل روستا یکی از گرگ‌ها که ظاهرا از ناحیه سر زخمی بود، اقدام به حمله به خانه‌ها می‌کند که در اثر این حمله شش نفر زخمی و به بیمارستان‌های امام رضا (ع) و غرضی سیرجان منتقل شدند.
رضا قادری رئیس بیمارستان امام رضا (ع) سیرجان به خبرنگار فارس گفت: ساعت ۲۱ شب گذشته شش مجروح به بیمارستان امام رضا (ع) و غرضی منتقل شدند که چهار نفر صبح امروز ترخیص و دو نفر هنوز بستری هستند که تحت مداوا قرار دارند.
وی خاطرنشان کرد: مردم روستا مشغول زندگی عادی خود بودند که سه قلاده گرگ به خانه ها و کوچه‌ها حمله و مردم را زخمی می‌کند که با تلاش مردم یک قلاده گرگ کشته می‌شود و دو قلاده گرگ دیگر متواری می‌شوند.
رئیس بیمارستان امام رضا (ع) سیرجان بیان داشت: همه زخمی‌ها از ناحیه دست و صورت آسیب جدی دیده بودند.
یکی از زخمی‌ها نیز در بیمارستان به خبرنگار فارس گفت: درب پست بانک نشسته بودم که دیدم گرگی به من حمله و از ناحیه چشم و صورت زخمی شدم که سرویس کارگران مس سرچشمه از راه رسید و من را نجات داد.

عکس از سایت IranDesert.com

—————————————————————————————————-

دکتر اسماعیل کهرم :

حقیقت آن است که گرگ همانگونه که از اولین ومهمترین اتهام خود(دریدن حضرت یوسف) تبرئه گردید ٬ از کلیه اتهامات دیگر مانند دشمن حیوانات و انسان و محیط زیست طبیعی و… نیز با پیشرفت علوم و انجام تحقیقات مفصل کاملا مبری شده و اهمیت خود را بعنوان متعادل کننده محیط زیست طبیعی به اثبای رسانده است. در نقاطی که دست جهل ونادانی انسان موجب کاهش شدید یا انقراض این جاندار گردیده٬چنان تعادل اکولوژیک مختل شد که ارزش گرگ بعنوان یک مبصر مقتدر در کلاس درهم وشلوغ در تامین نظم بلافاصله مشخص گردید….صفت وفاداری که در سگها مشاهده می شود ابتدا در گرگها دیده شد٬ دید و شامه بسیار قوی و بالاخره توانایی کنترل جوندگان٬ گرگ زا جانوری قابل احترام در بین دوستداران حیات وحش قلمداد نموده است….امروزه میدانیم که گرگ جانوری زیرک٬ هوشیار با مغز پیشرفته و تکامل یافته است که نه تنها دشمن ما نیست بلکه از بسیاری جهات گوناگون مستقیم یا غیر مستقیم دوست طبیعت و انسانها به حساب می آید.

Leave a Reply


© ۱۴۰۱ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN