Subscribe: RSS Twitter

دیده بان حقوق حیوانات ایران : به نقل از وبلاگ منابع طبیعی و امور اراضی آقای بهزاد انگورج

ماهی قرمز طعمه فرهنگ سازی حفظ منابع طبیعی ومحیط زیست

زندانی  تُنگ های شیشه ای و زینت بخش سفره های هفت سین نوروزی مردم ایران این بار توسط شهرداری البرز طعمه فرهنگ سازی کاهش آلودگی طبیعت شده است تا در پر مصرف ترین ایام سال  کشور زمینه های لازم برای کاهش تولید زباله فراهم شود..

ماهی قرمز سفره های عید اگر در شرائط زیستی نا مناسب قرار نگیرد در پایان  تعطیلات و سیزدهمین روز عید و در روز طبیعت ، راه حیات خود را در رود های جاری و گاه خروشان ادامه  داده و به طبیعت می پیوند.

شهر داری کرج در این ایام و در آستانه عید باستانی نوروز به ازای تحویل زباله خشک  ماهی قرمز هدیه می دهد  که این تصمیم  پیام خوبی  را برای جامعه خواهد داشت، تا در آستانه تحول طبیعت و حیات جدید پس از بیداری از خواب زمستانی،  همراه با شکوفایی برگ و گل گیاهان و درختان و سر سبزی طبیعت ، تحولی در اندیشه و نوع نگاه انسان در حد مصرف و چگونگی کنترل پسماند و زباله و توان بازیافت آنها، به نحوی که علاوه بر افزایش بهره وری اسباب آلودگی منابع آب و خاک فراهم نشود و منابع قابل بهره برداری از منابع طبیعی از حیّز انتفاع خارج نگردد.

شاید اقدام شهرداری استان البرز از این جهت در نوع خود کم نظیر باشد که به مردم به ازای تحویل زباله خشک، زیبایی های حیات را هدیه می دهد تا در جای دیگر زیبایی های حیات را حفظ کند.

توسعه فرهنگ استفاده از منابع طبیعی ایجاب می نماید، از آموزه ها و روش های متفاوت  قابل اجرا  که امکان  دستیابی و تحقق هدف را فراهم می نمایند استفاده شود

Leave a Reply


© ۵۲۵۷ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN