Subscribe: RSS Twitter
Animal-Rights-Watch-ARW-5868
دیده بان حقوق حیوانات: در طرح امنیت اجتماعی جدید پلیس که به تازگی در پایتخت کلید خورده، دو محور اساسی دیده می شود.

۱- حمل سگ در خودروهایی که انسان در آن حضور دارد ممنوع است و باعث توقیف خودرو می شود.

۲- برخورد جدی با مانکن نماهایی که در سطح شهر تردد می کنند.

واضح و مبرهن است که سگی که به ماشین شخصی عادت کرده را دیگر نمی توان وادار به پیاده روی کرد یا از او خواست از اتوبوس یا سایر وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کند. لذا چاره ای نیست جز اینکه به سگ های مان رانندگی یاد بدهیم تا بتوانند بدون حضور انسان در ماشین، در سطح شهر رفت و آمد کنند. سگ جانور باهوشی است و تعلیم دادن او کار زیاد سختی نیست. برای این منظور در اولین گام باید به مرغ فروشی محل مراجعه و مقداری آشغال مرغ تهیه کنید. شما باید به ازای هر مرحله از یادگیری کمی آشغال مرغ بیندازید داخل پوزه سگ. کلاج را که گرفت یک تکه به او بدهید، دنده یک که گذاشت یک تکه دیگر و همین طور ادامه بدهید. البته در مواردی مثل پارک دوبل و سنگ چین که دشوار هستند آشغال مرغ جواب نمی دهد و باید از راسته گوسفندی استفاده کنید. به این ترتیب در آینده ای نزدیک سگ هایی را در ترافیک تهران ملاقات خواهیم کرد که به تنهایی پشت فرمان نشسته اند. آنها البته حق مسافرکشی ندارند چون در آن صورت باز هم سگ و انسان در کنار هم در ماشین قرار می گیرند و خودرو توقیف می شود. مگر اینکه گربه سوار کنند. اگر دیدید وسط خیابان دو تا سگ غول پیکر به جان هم افتاده اند و دارند خرخره یکدیگر را می جوند تعجب نکنید، احتمالا یکی زده گلگیر آن یکی را قر کرده.

و اما برخورد با مانکن نماها هم اقدام بسیار صحیح و به موقعی است. منظور از مانکن نما کسی است که واقعا مانکن نیست اما حقه هایی مثل استفاده از انواع گن و لباس‌های مختلف را سوار می کند تا همه خیال کنند مانکن است. چه بسیار جوانانی که به این مانکن نماها دل می بندند اما درست سربزنگاه متوجه اندام ناموزون طرف و فریبی که خورده اند، می شوند. بگیرید این پدرسوخته ها را که اسم چهارتا مانکن درست و حسابی و آبرودار را هم خراب کرده اند.

منبع: روزنامه قانون | شماره ۱۳۴ | ۱۳۹۲ سه شنبه ۱۰ اردیبهشت/ امیر وفایی

۱ Comment

  1. بسیار زیبا بود
    جا داره من از همین تریبون اعتراف کنم که لاکی رو بارها با اتوبوس و مترو بیرون بردم که مردم به حضور سگ عادت کنن….
    برخوردها اکثراً مثبت و میشه گفت عالی بود…حتی کسایی گفتن که این کار رو با سگ خودشون حتماً میکنن..حتی چند بار با چادر و پوشش کامل با لاکی بیرون رفتم..و تو محلمون خیلی از خانوما هستن که محجبه هستن و سگ هم دارن

    ما که نباید به امید تغییر رفتار این آقایون بشینیم.باید وضع رو عوض کنیم.ما قطره قطره دریاییم و دل اونها سنگی بیش نیست….

Leave a Reply


© ۱۴۰۱ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN