Subscribe: RSS Twitter

دیده بان حقوق حیوانات: موشهای چاق و آلوده[؟] در اولین روزهای پس از تعطیلات نوروزی به استقبال دانشجویان دختر خوابگاه دخترانه زینب (س) در روبروی دانشگاه مازندران در شهر بابلسر رفتند.

به گزارش مهر، تعدادی از دانشجویان خوابگاه دخترانه حضرت زینب (س) در دانشگاه دولتی مازندران واقع در بابلسر خبر از حضور گسترده موشها در این خوابگاه دادند.

یکی از دانشجویان این خوابگاه اظهار داشت: قبل از عید از شمار فراوان سوسکها در این خوابگاه به مسئولان شکایت کردیم و آنها قول دادند در ایام عید خوابگاه از حضور سوسکها خالی شود.

وی افزود: در آخرین روزهای تعطیلات مسئولان به وعده خود عمل کردند و با اقدام به سمپاشی خوابگاه نسل سوسکها در این خوابگاه ظاهرا معدوم شده است اما به جای آنها موشها در خوابگاه جولان می دهند.

دانشجوی دیگری گفت: من نیمه شب چهاردهم فروردین از تهران به بابلسر رسیدم و از فرط خستگی با لباس روی تخت اتاق خودمان خوابیدم. ساعت حدود دو نیمه شب با صدای خش خشی در زیر پایم از خواب پریدم و متوجه شدم موشها قصد استقبال از من را دارند!

یک دانشجوی دیگر هم گفت: من وقتی به خوابگاه آمدم روی تختم مقدار زیادی ماکارانی خرد شده و نیز فضله موش دیدم اما باور نکردم و فکر کردم خیالات است و حتما یکی از دوستان با من شوخی کرده است اما درحالیکه جارو به دست حول و حوش تختم را تمیز می کردم ناگهان موشی از زیر تخت بیرون پرید و من از ترس دچار تهوع شدم.

یک دانشجوی قدیمی تر هم که ارتباط خوبی با مسئولان خوابگاه داشت به مهر گفت: موضوع را مسئولان در میان گذاشتیم و ظاهرا ماجرا از این قرار است که مسئولان پس از سمپاشی خوابگاه برای سوسک کشی برق خوابگاه را در تعطیلات به طور کامل قطع کرده اند.

وی ادامه داد: پس از آن یخچالهای خوابگاه آب شدند و آب آنها در خوابگاه جاری شد. پس از آن بوی یخچالهای متعفن خوابگاه را فرا گرفت و مسئولان درهای خوابگاه را باز کردند تا هوای خوابگاه عوض شود.

این دانشجو تاکید کرد: با این اقدام مسئولان آنها در واقع موشها را به خوابگاه راه دادند و موشها هم انصافا کم نگذاشته و استقبال جانانه ای از دانشجویان دختر خوابگاه حضرت زینب (س) کردند.

دانشجوی دیگری هم گفت: این خوابگاه به خصوص در بلوکهای ۱ و ۲ و ۳ و ۴ قدیمی است و مسائل بسیاری دارد که از جمله آنها می توان به نداشتن حمام داخل خوابگاه و خارج از مجموعه اشاره کرد.

وی تاکید کرد: البته داخل خوابگاه حمامهایی ساخته اند که متاسفانه همیشه خراب است و ما همواره باید از حمامهای بیرون خوابگاه استفاده کنیم.

یک دانشجوی خوابگاه پسرانه نواب که دانشجویان پسر دانشگاه مازندران در آن ساکن هستند نیز گفت: خوابگاه ما نزدیک دریاست و بارها آب کل خوابگاه را فرا گرفته و بچه ها را سرگردان کرده است.

وی تصریح کرد: موش و سوسک و ریزش سقف و لرزش ساختمان هنگام راه رفتن برای دانشجویان خوابگاه نواب امری بدیهی و عادی شده که دیگر از کنار آن به سادگی عبور می کنند.

دیده بان حقوق حیوانات مدافع همزیستی موش و سوسک در فضای زیست انسان نیست، ولی منبع مشکلات اینچنینی را موش و سوسک نمی داند بلکه مدیریت ضعیف مسوولان و باور های غلط مردم می داند. امیدواریم مسوولان درگیر در این ماجرا به جای اصلاح بنا و زهکش های آن، ماجرا را به کشتار موش ها ختم نکنند که مشکل چیز دیگری است و از جای دیگر!

۱ Comment

 1. روشنايي می‌گه:

  انسان حق گرفتن جان هیچ موجودی را ندارد.زنده بودن و زندگی کردن حق هر موجود زنده میباشد.
  حتی اگر به نظر انسان این موجود بسیار کثیف و پست و مضر و انگل یا زیادی باشد…
  اینها تصورات انسان است و هیچگونه ارتباطی با موجودیت حقیقی آن حیوان ندارد .
  ار نظر همین حیوان که به نظر ما انسانها بی فایده و زیادی است ،زندگی بسیار شیرین و با ارزش است و هدیه ای است که آفرینش و طبیعت به او عطا کرده است.
  انسان مرتبا زیستگاه های حیوانات را تخریب میکند و آنها را آواره و بی خانمان میکند و سپس بی رحمانه دست به کشتار آنها میزند.

  ای کاش کمی بیشتر با موجودات غیر انسانی مهربانتر باشیم و انسانی تر رفتار کنیم.

Leave a Reply


© ۱۴۰۱ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN