Subscribe: RSS Twitter

Animal-Rights-Watch-ARW-4334

دیده بان حقوق حیوانات: در حالی که روش های ساده و ارزانی برای جلوگیری از تقابل حیات وحش با زندگی رمه داران وجود دارد، کوتاهی این افراد منجر به حمله گرگ ها به رمه شده و احتمال تقابل بشر با حیات وحش را زیاد می کند.

گفته می شود برای سومین بار در یک سال اخیر گرگ‌های گرسنه ۷۰ گوسفند را در منطقه نیار اردبیل تلف کردند.

به گزارش فارس، در این حمله ناگهانی، گرگ‌های گرسنه با هجوم به یک دامداری در کمربندی نیار اردبیل ۷۰  گوسفند را تلف و یا زخمی کردند.

به دنبال حمله این گرگ‌های گرسنه ۵۶ گوسفند تلف شده و ۱۴ راس نیز زخمی شدند.

در یک سال اخیر این سومین بار است که این دامداری مورد حمله گرگ‌ها قرار می‌گیرد در حالی که صاحبان آن هیچ اقدامی را برای حفاظت و صیانت از حمله گرگ‌ها و جلوگیری از تلف شدن گوسفندان پرورشی خود انجام نمی‌دهند.

برچسب‌ها,

۵ Comments

 1. امید می‌گه:

  اخبار فارس که قابل اطمینان نیت اما اگه خوردن نوش جونشون ایشالا که رفتن به بچه هاشون شیر ددادن

 2. اشکان می‌گه:

  من از اینهمه بی تفاوتی برخی از دوستان در شگفتم. با تمام علاقه و عشقی که من به زندگی وحش دارم ولی نمیتونم بفهمم که این چه طرز برخود است که از مال و زندگی دیگران ببخشیم و بگویم نوش جان گرگ!
  نه دوستان، ان روستای که زندگی و تمام هستیش همین چند گوسفند هست، و اگر این گوسفند نباشه بچه هاش گشنه میما نند این جور برداشتی نداره که نوش جان گرگ.
  باید زمینه برخورد و رویارویی بین حیوان اهلی و وحشی را محدود کرد. اگر برای دامدار در مقابل حمله گرگ بیمه ی باشه و یا دوستداران طبیعت آماده باشند که خسارات دامدار را بدهند، دیگر دلیلی برای روستای نمیماند که گرگ کشان راه بیاندازد. دوستان گرامی بیهوده از کیسه خلیفه نبخشید. دامداران هم انسانهای زحمتکش ی هستند که سعی میکننددر این روزگار سخت، زندگی خود را بگذرانند. باید به آنها شیوه دفاع غیر مرگبار را آموخت، باید به آنها اطمینان داد که خسارات احتمالی آنها پرداخت خواهد شد، و بعد میتوان انتظار برخورد مهرآمیز با حیات وحش را از ایشان داشت.

  • امیررضا می‌گه:

   ببینید اگه اینجوری که شما میگید باشه همهی گرگای دنیا از گرسنگی میمیرن و چرخهی زندگی بهم میخوره گرگ هم مخلوق خداست اون هم حق زندگی داره من خودم خیلی حمایت حیوونارو میکنم به خاطر این این مطلبو بهتون میگم

Leave a Reply


© ۱۳۹۹ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN