Subscribe: RSS Twitter

دیده بان حقوق حیوانات ایران : به نقل از  روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان گیلان مامورین اداره حفاظت محیط زیست رودسر بیش از ۷۰ تله مخصوص زنده گیری کبک به همراه سه قبضه سلاح  شکاری و بادی در منطقه شکار ممنوع اشکورات را کشف و ضبط کردند..
امیر عبدوس  مدیر کل حفاظت محیط زیست گیلان با اعلام این  خبر  افزود: منطقه شکار ممنوع اشکورات رودسر با وسعت بیش از ۴۰ هزار هکتار به دلیل شرایط خاص توپوگرافی . شرایط زیستگاهی با ارزشی را جهت زندگی انواع حیوانات وحشی از جمله کل و بز – پلنگ- خرس قهوه ای- شغال – گرگ – روباه – کبک دری و معمولی – قرقاول – شوکا و انواع پرندگان شکاری  و … بوجود آورده است.
وی خاطر نشان کرد بر اساس قوانین موجود هر گونه تیر اندازی در این منطقه ممنوع میباشد و بر اساس ماده ۲ آیین نامه اجرایی قانون شکار و صید . زنده گیری به هر طریقی از مصادیق بارز شکار میباشد و با مرتکبین این تخلف برابر مقررات برخورد قانونی بعمل خواهد آمد.
عبدوس با اشاره به ماده ۱۱ قانون شکار و صید اظهار داشت: هر کس مبادرت به شکار در مناطق ممنوعه کند به جزای نقدی از ۱۵۰۰۰۰۰( یک میلیون و پانصد هزار ریال تا ۳ ملیون ریال) یا حبس از ۹۱ روز تا ۶ ماه محکوم می شود. ضمن اینکه ضرر و زیان ناشی از شکار هر قطعه کبک ۲۴۰۰۰۰ ریال( دویست و چهل هزار ریال) مشخص شده است.

Leave a Reply


© ۱۳۹۹ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN