Subscribe: RSS Twitter

دیده بان حقوق حیوانات: جامعه دامپزشکی حیوانات کوچک در وبسایت خود ذیل عنوان «رایزنی در مورد طرح جدید نمایندگان مجلس در مورد نگهداری سگ» نوشت:

در پی پیشنهاد طرحی از سوی ۳۹ نفر از نمایندگان مجلس در مورد اضافه کردن یک ماده به قانون مجازات اسلامی برای افرادی که حیوان خانگی نگهداری می‌کنند. مکاتبانی از سوی جامعه دامپزشکی حیوانات کوچک با ریاست محترم مجلس و تعدادی از نمایندگان انجام گرفت.

همچنین به منظور پیگیری موضوع و روشن کردن ذهن نمایندگان مجلس ملاقاتی با تعدادی از نمایندگان انجام شد. با هماهنگی‌های انجام شده از سوی دکتر علی حسینی جلسه‌ای به این منظور در کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با حضور نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس نشستی برگزار شد.  در این جلسه دکتر آل‌داود به عنوان رئیس جامعه دامپزشکی حیوانات کوچک و رئیس انجمن حمایت از حیوانات در مورد کاربردهای حیوانات بخصوص سگ و اشتغال‌زایی در بخش حیوانات کوچک توضیحاتی ارایه شد.

در پایان این نشست قرار شد با برخی نمایندگان پیشنهاد دهنده طرح از سوی نمایندگان مخالف طرح رایزنی‌هایی انجام گردد تا در زمان طرح موضوع در صحن علنی با کاهش تعداد پیشنهاد دهندگان و ارایه نقطه نظرات جامعه دامپزشکان بتوان موضوع را در ابتدای طرح با شکست روبرو نمود.

در این ارتباط جامعه برنامه های دیگری نیز در لیست کاری خود قرار داده است.

نامه به رئیس مجلس:

بسم الله الرحمن الرحیم

الَّذِینَ یَذْکُرُونَ اللّهَ قِیَامًا وَقُعُودًا وَعَلَىَ جُنُوبِهِمْ وَیَتَفَکَّرُونَ فِی خَلْقِ السَّمَاوَاتِ وَالأَرْضِ رَبَّنَا مَا خَلَقْتَ هَذا بَاطِلًا سُبْحَانَکَ فَقِنَا عَذَابَ النَّار (آل عمران ۱۹۱)

….. آیا تصور می کنید خداوند آنچه خلق کرده بیهوده است، پس به عذاب آتش وعده داده می شوید….

ریاست محترم مجلس شورای اسلامی

جناب آقای لاریجانی

با سلام و دعای خیر

همانگونه که مستحضر هستید مشکلات و معضلات زیادی از سوی دشمنان این مرز و بوم به مردم و مسوولین تحمیل شده است، گرانی، تحریم و مشکلات بین المللی ناشی از آن، نا امنی، بحران های اجتماعی از جمله فقر، سرقت، کلاهبرداری، بروز یماریهای مختلف از جمله آنفلوانزای طیور که میلیون ها قطعه مرغ را به نیستی کشانده و مشکلات نه تنها اقتصادی که بهداشتی برای مردم فراهم نموده است، بروز حوادث غیر مترقبه و حوادث ناشی از سوء مدیریت در عرصه ساخت و ساز و حمل و نقل، ایجاد بحران‌های زیست محیطی و نابودی جنگل ها و آب های پاک کشور و بسیاری از موارد که بیان عناوین آنها نیز مثنوی خواهد شد.

متاسفانه در زمانی که همه ما در چنین کشتی طوفان زده ای هم سنگر هستیم طرح برخی سیاه نمایی ها و بزرگنمایی برخی موارد از سوی تعداد قلیلی از نمایندگان که قصد دارند وجود تعداد انگشت شماری حیوان را مشکل اصلی کشور نشان دهند حکایت از عدم اشراف این دوستان و یا همدستی آنان در فراهم آوری سوژه برای دشمنان این کشور، باعث نگرانی دلسوزان جمهوری اسلامی گشته است.

بدیهی است جنابعالی به نقش حیواناتی مانند سگ در حفاظت از مراکز و حتی مسوولین کشور واقفید. کاربرد این حیوان در امر کنترل مواد مخدر، زنده یابی، کمک به مصدومین و نجات جان مسلمانان، پیشگویی از زلزله و حوادث طبیعی و حفاظت از گله ها و کارخانه ها، استفاده در یافتن مین و بسیاری از حدمات نظامی، کمک به نابینایان و نگهبانی از منازل محدود کاربردهایی است که در کشور ما نیز از آن بهره  گیری می‌شود.

آیا در زمانی که مسوؤلین کشور برای حفاظت، پیشگیری از بروز جرم، نگهبانی و اجرای قانون از وجود این حیوان بهره می‌گیرند این اجازه به مردم داده نشود که در برابر سرقت و تجاوز به اموال، منازل و کارخانه‌هایشان از توانایی‌های این حیوان بهره ببرند. (رطب خورده منع رطب کی کند) بدیهی است مراکز انتظامی کشور در حال حاضر به دلیل حجم زیاد تخلفات،  به تنهایی قادر به جلوگیری از بروز جرم نیستند و مردم خود باید حافظ جان و مال خود باشند.

برادر محترم خواهشمند است به عنوان ریاست محترم قوه مقننه کنترلی بر خروجی‌های خانه ملت داشته باشید که از این پس شاهد سیاه نمایی‌هایی اینچنین نباشیم و یا حداقل بدیهیاتی را به همکارانتان تذکر دهید که به عنوان مثال آگاه باشند که وزارت بهداشت مسوؤلیتی در تشخیص نجاست و پاکی حیوانات ندارد و این مهم از جمله دانش و تخصص مراجع تقلید می‌باشد. به امید موفقیت و بهروزی شما و همکارانتان

دکتر سید جاوید آل داود – عضو هیات علمی دانشگاه

و رئیس جامعه دامپزشکی حیوانات کوچک

این جامعه در بخش معرفی جامعه دامپزشکی حیوانات کوچک نوشته است:
جامعه دامپزشکی حیوانات کوچک جامعه ای است که برای ایجاد هماهنگی در امور دامپزشکان متخصص حیوانات کوچک و دامپزشکان شاغل در این شاخه از دامپزشکی ایجاد شده است.

لازم به ذکر است ترجمه آیه ذکر شده در این نامه به صورت سووالی نبوده و  به قرار زیر است:

همانان که خدا را [در همه احوال] ایستاده و نشسته و به پهلو آرمیده یاد مى‏کنند و در آفرینش آسمانها و زمین مى‏اندیشند [که] پروردگارا اینها را بیهوده نیافریده‏اى منزهى تو پس ما را از عذاب آتش دوزخ در امان بدار(۱۹۱)

Leave a Reply


© ۱۴۰۱ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN