Subscribe: RSS Twitter

Animal-Rights-Watch-ARW-6800

دیده بان حقوق حیوانات: همزمان با دهه کرامت سمن ای زیست محیطی خراسانی از پارک های ملی این استان بازدید کردند.

بازدید اعضای کمیته بانوان شهرستان اسفراین از پارک ملی سالوک

رئیس اداره حفاظت محیط زیست اسفراین گفت: روز یکشنبه مورخ ۲۴/۶/۹۲ اعضای کمیته بانوان این شهرستان بمناسبت دهه کرامت که مصادف با تولید حضرت معصومه (س) و تولد امام رضا (ع) ضامن آ‌هو که روز محیط بان نیز نامگذاری گردیده از پارک ملی سالوک اسفراین بازدید نمودند.
فخرانی در ادامه گفت: در جریان این بازدید یکروزه، با حضور کارشناسان اداره و محیط بانان منطقه، در ابتدا از منطقه دشت سالوک محل زندگی آهوان بازدید نمودند و در ادامه در محل پاسگاه سرمحیط بانی شهید شاهکومحلی و در دره سیاه خانه توضیحاتی در مورد پوشش گیاهی، جانوری و حساسیت مناطق تحت مدیریت محیط زیست اسفراین جهت آ‌موزش و ارتقاء فرهنگ زیست محیطی آحاد جامعه تأیید گردید.
مهندس حمید فخرانی: منطقه سالوک در شمال غربی شهرستان اسفراین واقع گردیده است. کل مساحت منطقه سالوک ۱۹۹۰۸ هکتار می باشد که ۸۲۳۱ هکتار مساحت پارک ملی و ۱۱۶۷۷ هکتار مساحت منطقه حفاظت شده سالوک و ۲۰۰۰۰ هکتار منطقه شکار ممنوع شمال و غرب  است. منطقه سالوک به دو قسمت دشت و کوهستان تقسیم بندی می شود که آهو یکی از گونه های شاخص منطقه  دشت می باشد.

بازدید ۲ روزه گروهی از NGO های خراسان رضوی از پناهگاه حیات وحش میاندشت

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی در این بازدید ۲ روزه که به سرپرستی خانم دکتر بهار صورت گرفت علاوه بر بازدید از سایت یوزپلنگ و مشاهده حیات وحش میاندشت، از پارک های ملی سالوک و ساریگل شهرستان اسفراین بازدید بعمل آمد و  آشنایی با جوامع محلی و نقش آنها در حفاظت از منطقه و هم چنین قابلیتهای گردشگری منطقه از جمله اهداف این بازدید ۲ روزه بود.

Leave a Reply


© ۱۴۰۱ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN