Subscribe: RSS Twitter
http://multimedia.mehrnews.com/Larg1/1392/10/28/IMG12043779.jpg
دیده بان حقوق حیوانات: رئیس اداره محیط زیست گچساران از مرگ دوازدهمین پلنگ در سال جاری این بار در گچساران خبرداد و گفت: علت مرگ این پلنگ هنوز مشخص نیست و لاشه توسط افراد ناشناس سوزانده شده است.

به گزارش مهر ازشهرستان گچساران خبر می رسد لاشه یک قلاده پلنگ در در منطقه چرزو از توابع شهرستان گچساران در استان کهگیلویه و بویراحمد در محلی نزدیک به نقطه ای که اوائل ماه جاری یک توله پلنگ بر اثر برخورد با خودرو تلف شد، مشاهده شده است.

رییس اداره محیط زیست گچساران با بیان اینکه لاشه این پلنگ در خارج از منطقه حفاظت شده کوه دیل در حالی مشاهده شده که لاشه به آتش کشیده شده و کاملا سوخته است اظهار داشت: زمانی که محیط بانان برای بررسی موضوع به محل مربوطه می روند متوجه می شوند لاشه پلنگ توسط افراد ناشناس سوزانده شده است.

Animal-Rights-Watch-ARW-7118

عبداله دیانتی افزود: لاشه پلنگ در مکانی نزدیک به محل برخورد خودرو با یک توله پلنگ در اوائل دیماه یافت شده اما به دلیل سوختن لاشه، دستیابی به جزئیات بیشتر از جمله جنسیت یا سن این پلنگ امکانپذیر نیست.

هنوز اطلاعاتی درخصوص علت یا عاملین و زمان دقیق مرگ این پلنگ در دست نیست و تحقیقات در این زمینه ادامه دارد اما احتمال اینکه لاشه مشاهده شده مربوط به مادر همان توله پلنگی باشد که با خودرو برخورد کرده بود وجود دارد اما اظهار نظر در این مورد منوط به انجام تحقیقات بیشتر در این زمینه است.

Animal-Rights-Watch-ARW-7119

 یکی از افراد محلی پس از مشاهده لاشه این پلنگ اقدام به تهیه عکس از لاشه کرده  و تصویر را در اختیار مامورین محیط زیست شهرستان گچساران قرار داده است.

لاشه این پلنگ بالغ خارج از منطقه حفاظت شده دیل، در مناطق آزاد و حدفاصل مارین و دیل کشف شده است.

Leave a Reply


© ۷۳۵۸ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN