Subscribe: RSS Twitter

http://img7.irna.ir/1392/13921028/81000979/81000979-5433134.jpg

دیده بان حقوق حیوانات: معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: لاشه پلنگ سوخته یافت شده در گچساران از استان کهکیلویه و بویراحمد متعلق به دو ماه پیش است، اما تحقیق درمورد علت کشتن و سوزاندن این حیوان باارزش همچنان ادامه دارد.

لاشه یک قلاده پلنگ در منطقه چرزو از توابع شهرستان گچساران در استان کهکیلویه و بویراحمد در محلی نزدیک به نقطه ای که اوائل ماه جاری یک توله پلنگ بر اثر برخورد با خودرو تلف شد، مشاهده شد.

احمد علی کیخا روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا دراین زمینه گفت: به محض شنیدن این موضوع با اداره محیط زیست استان تماس گرفتیم و از آنان گزارش وضعیت پلنگ را خواستیم.

وی افزود: گزارشی که از اداره محیط زیست استان به معاونت محیط زیست طبیعی سازمان محیط زیست رسیده نشان می دهد این حیوان یک پلنگ نر بالغ است و حدود ۲ ماه پیش تلف شده اما علت و نحوه تلف شدن آن مشخص نیست و در دست بررسی است.

پیشتر عبداله دیانتی رییس اداره محیط زیست گچساران گفته علت مرگ این پلنگ هنوز مشخص نیست و زمانی که محیط بانان برای بررسی موضوع به محل مربوطه می روند متوجه می شوند لاشه پلنگ توسط افراد ناشناس سوزانده شده است.

وی با بیان اینکه لاشه این پلنگ در خارج از منطقه حفاظت شده کوه دیل مشاهده شده اظهار داشت : هنوز اطلاعاتی درخصوص علت یا عاملین و زمان دقیق مرگ این پلنگ در دست نیست و تحقیقات در این زمینه ادامه دارد.

از شش سال گذشته تاکنون ۴۶ قلاده پلنگ در کشور تلف شده که با احتساب پلنگ های تلف شده سال جاری این رقم به ۵۸ قلاده رسیده است.

Leave a Reply


© ۸۱۳۸ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN