Subscribe: RSS Twitter

دیده بان حقوق حیوانات: باز هم یک خبر عجیب! در اخبار منتشره رسانه ها ظاهرا هرگونه حدس و گمانی از سوی هر شخصی قابل انتشار است.

یک کشاورز نمینی از چنگال ۴۰ قلاده گرگ نجات یافت.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس، فرمانده نیروی انتظامی شهرستان نمین گفت: در نخستین ساعات بامداد امروز گروه مشترک گشت کلانتری انتظامی و اداره برق نمین که برای پبشگیری از سرقت سیم‌های کابل برق در حوالی روستای سولا در حال گشت‌زنی بودند متوجه یک دسته ۴۰ تایی گرگ گرسنه شدند.

رسول سلحشور بیان داشت: گله گرگ‌ها به یک کشاورز که در آن حوالی در حال آبیاری زمین زراعی بود حمله بردند و در پی آن گروه‌های مشترک پلیس و اداره برق برای نجات جان این مرد وارد عمل شده و با به صدا درآوردن آژیر خطر و دیگر اقدامات اساسی جان کشاورز را از دست گرگ‌ها نجات دادند.

وی عنوان کرد: با مشاهده این تعداد گرگ در منطقه و برای جلوگیری از خطرات احتمالی به دیگر کشاورزان روستاهای اطراف حاضر در مزارع، با بکارگیری امکانات موجود مراتب به اعضای شوراهای اسلامی و ریش سفیدان اطلاع‌رسانی شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، کهنسالان منطقه از وجود این تعداد گرگ در منطقه شگفت زده شده و آن را بی‌سابقه می‌دانند.

مشاهده گرگ در این فصل از سال در منطقه نمین بی‌سابقه بوده وریش‌سفیدان معتقدند این گرگ‌های گرسنه با گذر از مرزهای آذربایجان به این منطقه آمده و درصدد یافتن طعمه بودند.

برچسب‌ها, ,

۲ Comments

 1. شب می‌گه:

  با سلام و عرض ادب
  عجب حسن تصادفی! درست وقتی مرد کشاورز در حال آبیاری زمین زراعی بود و “۴٠” قلاده گرگ به او حمله میکنند، گروه‌های مشترک پلیس و اداره برق هم “اتفاقا” همگی در آنجا حضور داشتند و سریع وارد عمل میشوند و “۴٠” گرگ – زبانم لال – فرصت …را پیدا نکردند؟!
  وگرنه ۴٠ تا که هیچی ۴ تا گرگ گرسنه کافی است تا در عرض چند ثانیه…
  و توی این هیرو ویری چند نفر مسئولیت شمارش این “۴٠” گرگ را داشتند؟!
  …سگها را که کشتند،یکباره رک و راست بگویند: نوبت کشتار دسته جمعی گرگها رسیده و قال قضیه را بکنند! احتیاجی به این داستان پردازی ها و بهانه ها نیست!

 2. مسعود می‌گه:

  سلام,۴۰تاگرگ؟ اونم یجا و تو یه گله؟ بزرگترین گله گرگها تعدادشون به زور به ۲۰تا بوده اونم تو منطقه حفاظت شده هست تو جنوب کانادا هست که با وفور نعمت گوزن وبوفالو وقوانین سختگیرانه که دارن تعدادشون اینقدره,کلا گرگهادر بهترین شرایط محیط زیستی میتونن یه گله ده,دوازده تایی تشکیل بدن,چون به کیلومترها متر مربع قلمرو نیاز دارن واصلانمیتونن تو گله های بیشتر ازاین تعداد زندگی کنن,گله هم ب همین راحتی زیاد نمیشه برای اینکه فقط گرگ آلفا یا همون گرگ ماده سردسته گله حق تولید مثل داره وهربار نهایتا یکی از توله ها ب بلوغ برسه,آمارمرگ ومیر گله رو هم اگه سالی ۱گرگ در نظر بگیریریم که حتما بیشتره چون گاهی اوقات ۲گله با هم سر تصاحب قلمرو میجنگن که چندتاشون از بین میرن,حالاچطورتوایران بااین وضعیت محیط زیست گله۴۰تایی گرگ بوجود اومده,وجودگرگ تو طبیعت ضروریه چون یکی ازبرقرارکننده های اصلیه توازن محیط زیسته و نباید کشته بشه,حداقل به جای دیگه منتقل بشه

Leave a Reply


© ۱۴۰۱ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN