Subscribe: RSS Twitter

دیده بان حقوق حیوانات: سم‌ها با قدرت زیاد به هم برخورد می‌کنند و اسبی در میان هیاهو و تشویق تماشاگران با رقیبش مبارزه خونینی را ادامه می‌دهد.

به گزارش ایسنا این صحنه‌های خشن همه بیانگر فضای یک مراسم سنتی است که هر سال در آستانه سال نو چینی در این کشور برگزار می‌شود.

ساکنان روستای دورافتاده «تیانتو» در منطقه «گوانگشی» یک سنت ۵۰۰ ساله دارند که در آن اسب‌های نر را برای به دست آوردن یک اسب ماده به جان هم می‌اندازند. این تنها روش جشن گرفتن سال نو چینی در این منطقه است.

«پن جیان مینگ»، یکی از ساکنان این روستا که اسب سیاهش در این نبرد پیروز شده می‌گوید: بدون مبارزه اسب‌ها حس نمی‌کنیم که سال جدید آغاز شده است.

وی که برنده جایزه ۹۴ دلاری این مسابقه شده می‌گوید دارویی را برای درمان زخم‌های اسبش دارد که به مرور باعث بهبودی زخمهایش می‌شود.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، مبارزه اسب‌ها از سوی قوم «میائو» که در نواحی کوهستانی جنوب چین و شمال شرق آسیا زندگی می‌کنند برگزار می‌شود. این مراسم قدمتی ۵۰۰ ساله دارد. پس از آن این نبرد سنتی سالانه در ده‌ها روستای کوچک جنوب چین برگزار می‌شود که جایزه آن از ۱۸۸۰ دلار فراتر می‌رود. این سنت خشن صدای طرفداران حیات وحش را نیز درآورده است.

در سال ۲۰۱۰ میلادی، گروه هنگ کنگی طرفداران حیوانات با نام «Animals Asia» نبرد اسب‌ها را یک «منظره هولناک» نامیده و سوء استفاده از حیوانات و آسیب به آنها را به بهانه سرگرمی، تقبیح کرد.

http://media.isna.ir/content/03-364.jpg/4

http://media.isna.ir/content/01-790.jpg/4

http://media.isna.ir/content/02-472.jpg/4

http://media.isna.ir/content/04-309.jpg/4

۴ Comments

 1. مسعود شكيبا می‌گه:

  دیده بان عزیز ممنون و خسته نباشید
  متاسفانه از این دست اتفاقات بد در کشور ما هم میافته در جدیدترین موردی که برای من تازه و تعجب اور بود خبری بود از مبارزه و رویارویی سگها توسط انسان در خرمدره!
  از این حیث برای من جدید و تعجب اور بود که انجام این کار قبیح و دور از انسانیت جمعیت زیادی رو به خودش جلب (بخونید جلد) کرده بود اینطور اعمال واقعا تاسف اور هست شما هم پیگیر باشید

  • دیده بان حقوق حیوانات ش می‌گه:

   ضمن تشکر از شما، مساله مورد اشاره از سه سال قبل در دست پیگیری است.
   ممنون خواهیم شد اگر سندی دارید از طریق ایمیل با ما در ارتباط باشید.

 2. مسعود شكيبا می‌گه:

  دیده بان عزیز خسته نباشید
  شخصا مستنداتی در این مورد ندارم این موضوع رو در وبلاگ اقای عزت پور با عکسی از اقای نجاتی نژاد مشاهده کردم
  ۱سوال از شما دارم قراره مناظره ای در نمایشگاه بین المللی محیط زیست برگزار بشه با موضوع نحوه تعامل با حیات وحش و درست یا غلط بودن غذا دهی به حیات وحش
  اقای ش ا ش اگه اشتباه نکنم ۱طرف این مناظره شما هستین خوشحال میشم زمان مناظره رو بدونم
  ممنون

  • دیده بان حقوق حیوانات ش می‌گه:

   درود بر شما،
   در رابطه با نمایش های مشابه ایمیل مشابهی به دیده بان رسیده که به دوستان پیگی سپرده شد.
   در رابطه با مناظره تعامل و تغذیه حیات وحش و مناظره شکار هیچ دعوتی از دیده بان حقوق حیوانات انجام نشده است. با اینحال به دلیل اهمیت موضوع حداقل دو نفر از اعضای دیده بان (شامل فرد مورد اشاره!) نه در قالب اعضای پنل که در قالب مخاطبان صاحب نظر در هردوی این مباحث شرکت خواهند داشت.
   زمان مناظره ها تا کنون رسما اعلام نشده است.

Leave a Reply


© ۳۱۵۹ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN