Subscribe: RSS Twitter

دیده بان حقوق حیوانات: با حکم دادگاه عمومی بخش انگوت از توابع شهرستان گرمی در استان آذربایجان شرقی پنج نفر به جرم شکار خرس بازداشت شدند.

به گزارش ایرنا به نقل از شاهدان ماجرا ، این پنج نفر چندی پیش با ضربات آرماتور ، چوب و سنگ یک قلاده خرس قهوه ای را کشته اند.

این خرس که توسط یکی از اهالی دمولی و با سلاح غیر مجاز در زیستگاه خود زخمی شده بود وقتی بار دیگر در رودخانه ای در نزدیکی روستا مشاهده شد از سوی پنج نفر مورد حمله قرار گرفت و به طرز وحشیانه ای کشته شد.

یکی از شاهدان ماجرا که فیلم این جنایت زیست محیطی را با گوشی تلفن همراه خود ضبط کرده بود با ارائه این فیلم به دادگاه عمومی انگوت موجب شناسایی و صدور حکم بازداشت قاتلان خرس شد.

منطقه دمولی بخش انگوت قسمتی از منطقه شکار ممنوع گندیمن در شهرستان گرمی است و زیستگاه خرس قهوه ای است.

گرمی مغان با دو هزار و ۵۰۰ هکتار جنگل و توده های جنگلی و تنوع زیست محیطی در شمال اردبیل قرار دارد.

۱ Comment

  1. زهره می‌گه:

    متاسفانه بسیاری از جنایات در مناطق دور از دسترس اتفاق می افتد با اینحال خون بناحق ریخته شده حیوانات هم پایمال نمی شود و این هموطن تبریزی مامور الهی برای ثبت مدارک جرم و سپس به دام افتادن مجرمان وحشی بوده است. در سایت فرارو دیروز خواندم که چند کوهنورد حین استراحت در یک مکان با جنازه ای سوخته شده مواجه میشوند که در بررسی های پلیس معلوم می شود جسد سوخته شده متعلق به دختر ۱۴ ساله ای بوده که فروردین ماه امسال مفقود شده بود و توسط یک جنایتکار رذل وحشیانه کشته و سوزانده شده بود. کوهستان و اصولا طبیعت هم روح دارد و این ما هستیم که قدرت درک قوانین ماوراء الطبیعه را نداریم و گمان می کنیم می توانیم خون انسانها یا حیوانات بیگناه را بریزیم بدون آنکه کسی متوجه شود.

Leave a Reply


© ۱۳۹۸ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN