Subscribe: RSS Twitter

دیده بان حقوق حیوانات: مسئول منطقه حفاظت‌شده اشترانکوه از کشتار بی‌رحمانه ۷۴ عدد کبک در این منطقه خبر داد.

لشنی در گفت‎وگو با ایسنا بیان‌کرد: در پی گزارش مأموران اجرایی مبنی بر حضور یک گروه شکارچی حرفه‎ای در ارتفاعات منطقه، محیط‌بانان به محل مورد نظر اعزام شدند.

وی اضافه‌کرد: شکارچیان که از افراد با تجربه و سابقه‌دار در زمینه شکار بوده و متأسفانه به دلیل ضعف قوانین شکار و صید بارها دستگیر شده‎اند اما به راحتی با دادن جریمه اندک مجدداً حمله به محیط‌زیست را در دستور کار خود قرار دادند که امیدواریم برخوردی جدی با این متخلفان شکار و صید که واقعاً معضلی برای محیط‌زیست شده‎اند، صورت پذیرد.

لشنی ادامه داد: شکارچیان قصد داشتند از تاریکی شب از منطقه خارج شوند که مأمورین در مسیر راه کمین زده و با یک حمله غافلگیرانه موفق به دستگیری آنان شدند، در این عملیات از متخلفین ۷۴ قطعه کبک شکار شده به همراه دو قبضه اسلحه شکاری و مقادیری فشنگ و دو کومه مخصوص و چراغ قوه کشف و ضبط شد.

مسئول منطقه حفاظت شده اشترانکوه افزود: متخلفین جهت هر گونه برخورد قانونی به مراجع قضایی شهرستان دورود معرفی و روانه زندان شدند، جریمه هر عدد کبک ۸۰۰ هزار ریال بود که از متخلفان اخذ شد.

وی تصریح‌کرد: سخن مهم اینکه قوانین شکار و صید به هیچ وجهه تناسبی با عمل زشت این غارتگران طبیعت ندارد.

Animal-Rights-Watch-ARW-8050 Animal-Rights-Watch-ARW-8046 Animal-Rights-Watch-ARW-8047 Animal-Rights-Watch-ARW-8048 Animal-Rights-Watch-ARW-8049

برچسب‌ها, , ,

Leave a Reply


© ۱۴۰۱ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN