Subscribe: RSS Twitter

Animal-Rights-Watch-ARW-80854

دیده بان حقوق حیوانات: به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه لاشه دو گراز وحشی از یکی از متخلفین صید وشکارشهرستان ثلاث باباجانی کشف وضبط گردید.

ناصح باباخانی رئیس اداره محیط زیست شهرستان ثلاث با اعلام این خبر گفت : در پی گزارشات واصله مبنی بر حضور شکارچی غیر مجاز در یکی از مناطق این شهرستان بلافاصله محیطبانان این اداره به محل اعزام وپس از گشت کنترل محل مورد نظر به یک متخلف شکاروصید برخورد ولاشه دو راس گراز وحشی  به همراه آلات وادوات شکاراز وی کشف وسپس توسط مامورین این اداره معدوم گردید.

وی افزود : همچین در پی گشت وکنترل در مناطق تحت مدیریت این اداره یک نفرمتخلف دستگیر وتعداد دوقطعه کبک از وی کشف وضبط گردید.

باباخانی گفت : شکارچیان مذکور محکوم  به پرداخت ضرروزیان وارده به حساب محیط زیست شده سپس پرونده آنهاجهت سیرمراحل قانونی تحویل مراجع قضایی گردید.

alt

وی در پایان با اشاراه به اصل پنجاهم قانون اساسی مبنی برهمگا نی بودن وظیفه حراست وحفاظت از محیط زیست ، برخورد جدی بامتخلفین را از رؤس برنامه های محیط زیست دانست واز همه مردم خواست با رعایت اصول وموازین مربوط به محیط زیست حافظان عرصه هوا ، آب وخاک بوده ودر این راستا با رویت مخربین محیط زیست وشکارچیان غیرمجاز، باگزارش به محیط زیست ، مامورین این سازمان را  در راستای تحقق اهداف و وظایفشان یاری کنند.

۲ Comments

 1. افشین می‌گه:

  برای چی معدومشون کردند؟؟؟جایی میذاشتند که گوشتخواران میتونستند ازشون تغذیه کنند چرا سوزوندنشون؟بابا چرا تو هیچ کاری فکر نمیکنیم و کار کارشناسی انجام نمیشه؟؟؟محیط بانان به راحتی جای عبور و مرور گوشتخواران رو بلدند و میتونستند سر راهشون قرار بدهند تا حداقل اگه پلنگی نباشه روباه و گرگ وشغال ازشون تغذیه کنند.نکنه بعد از کباب کردن میلشون کردند…

  • Azimi می‌گه:

   دوست گرامی
   نباید در مورد مسائل زود قضاوت کرد. من تقریباً به این شهرستان نزدیک هستم و حیات وحش آن را نیز تا حدی بررسی کرده ام. اول اینکه به سبب اینکه این منطقه مرزی است و کسانی که اقدام به جابجایی اجناس قاچاق می کنند از الاغ استفاده می کنند، معمولاً هنگام فرار از دست مأموران، الاغ های آنها تیر می خورد و یا از کوه پرت می شود(گاهی هم خود افراد از کوه پرت می شوند) بنابراین انباشت لاشه ی الاغ ها، باعث افزایش چشمگیر جمعیت کرکس ها شده است، اگر لاشه ی گراز ها را هم در طبیعت رها کنند، در اینصورت آسمان جایی برای دیگر پرندگان نخواهد داشت.
   همچنین نه روباه و نه شغال از لاشه ی گراز تغذیه نمی کنند و گرگ ها هم تا به حال با مشکل تغذیه مواجه نبوده اند و اگر این لاشه ها در اختیارشان قرار گیرد، به تنبلی عادت خواهند کرد.
   همچنین باید اضافه کنم که شکارچیان گراز در این منطقه که هر ساله تعداد بسیار زیادی گراز را به کام مرگ می کشند، از مردم محلی نیستند، بلکه اقلیتی از مردم شهرستانهای اطراف اند که به دین دیگری پایبندند. و گراز را بجهت مصرف گوشت آن شکار می کنند.

Leave a Reply


© ۱۴۰۱ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN