Subscribe: RSS Twitter

Animal-Rights-Watch-ARW-8098

دیده بان حقوق حیوانات: امیر تتلو، خواننده زیرزمینی با انتشار عکسی از خود در حالی که بره ای در بغل دارد در رابطه با قربانی مطلبی به این مضمون نوشت:

«آدما هر چیزی که در طبیعت بکارند برداشت خواهند کرد!! از گندم و برنج گرفته تا عشق و نفرت!!! اگر خونی بریزیم یا حقی را ناحق کنیم به هر دلیل حتما روزی خودمان یا فرزندانمان یا همنوعانمان گرفتار عذاب طبیعت خواهند شد و اگر محبت کنیم و عشق بورزیم حتما آمرزیده!!!»

 

برچسب‌ها,

۹ Comments

 1. زهره می‌گه:

  جملات این خواننده محترم را می پسندم و لذت می برم ولی در عین حال برداشت سوئی هم از آن نمی نمایم. ضمن آنکه به دلیل حلال بودن شرعی حیوانات برای خوردن انسان توقف کشتار آنها را هم ناممکن نمی دانم چون بسیاری از مردم به خوردن گوشت عادت دارند و معتقدم کشته شدن حیوانات حلال گوشت هم قطعا برای آنها طی مرحله ای از مراحل تکامل خواهد بود. ولی خودم سالیان دور است که خوردن گوشت را کنار گذاشته ام و با مطالعات و تحقیقات مختلف و تجربیات شخصی به این نتیجه رسیده ام که می توان با رژیمهای غذایی بدون گوشت هم سالم ماند و بر طول عمر مفید بدن افزود. حتی کسانی هم که به خوردن گوشت عادت دارند می باید و برای حفظ سلامت خودشان هم که شده مصارف وعده های گوشتی خود را به حداقل ممکن برسانند. و برداشت اصلی من از جملات این خواننده محترم نفی و رد فرهنگ زشت حاکم بر جامعه است که هنگام مراسم شادی و عزا و خرید خانه و ماشین و تولد فرزند و … حیوانی را قربانی می کنند. نفس عمل ریختن خون یک حیوان برای پیشگیری از بلا نه توجیه منطقی دارد و نه توجیه انسانی. به امید روزهایی که همه ما از ریخته شدن خون حیوانات غمگین شویم.

  • پارسا می‌گه:

   ولی خیلی از ادم های گیاه خوار بودن بر اثر بیماری هایی همچون سرطان مردن مثلا استیو جابز … از نظر من خوردن گوشت به مقدار مناسب نیاز بدن انسانه.

   • Aida می‌گه:

    دوست گرامی استیو جابز گیاهخوار کامل نبود اولا در ثانی سرطان گرفتن ربطی به گیاهخواری نداره گوشتخواری باعث بروز امراضی چون کلسترول فشارخون دیابت گرفتگی رگها بیماری کبدو خیلی بیماریهای دیگه میشه که در افراد گیاهخوار دیده نمیشه خیلی از پزشک ها به بیمارانشون رژیم گیاهخواری رو توصیه میکنن بهتر در مورد هرچیزی تحقیق بشه تا قاطعانه در موردش نظر نداد

    • زهره می‌گه:

     بله امروز بسیاری از متخصصین داخلی هنگام مواجهه با بیمارانی که دچار قند و چربی و اوره و سایر فاکتورهای منفی بیوشیمیایی هستند آنها را به مشاورین تغذیه ارجاع می دهند. بسیاری از این بیماران در اثر افراط در مصرف گوشت در درازمدت به این بیماریها دچار شده اند.

   • زهره می‌گه:

    جناب پارسا تا حدودی حق با شماست. همه می دانیم که بیماری سرطان ارتباط مستقیم با ضعف سیستم ایمنی دارد. همه میدانیم که اجزای متشکله سیستم ایمنی از پروتئینها ساخته شده و همچنین می دانیم که بدن انسان بگونه ای است که اسیدهای آمینه ضروری جهت ساختن بیوملکولهای حیاتی مثل هورمونها و آنزیمها و … را از منابع حیوانی مثل انواع گوشتها بدست می آورد. ولی علم تغذیه و بیوشیمی و علوم وابسته بواسطه گشودن چگونگی مکانیسم های سنتز بیومولکولهای حیاتی بدن راههایی را نیز برای رسیدن به گزینش های صحیح الگوهای تغذیه ای با ذائقه های متفاوت برای انسانها گشوده است. رمز تنوع مواد غذایی مختلف برای انسان همین است. خداوند برای همه ذائقه های مختلف منابع غذایی مختلفی پیش رو نهاده است. و بنابراین یک مشاور رژیم درمانی حتی می تواند برای افراد صرفا گیاهخوار هم که حتی از لبنیات و تخم مرغ هم پرهیز می کنند رژیمی مناسب تنظیم نماید. امروزه تغذیه صحیح می تواند گاهی مراحل ابتدایی سرطان را مهار نماید و یا حداقل بر طول عمر فرد بیافزاید و یا اعضای حیاتی بدن را در برابر عوارض سوء شیمی درمانی تا حدودی محافظت نماید. ولی این یک واقعیت است که مصرف گوشت بویژه گوشت قرمز در انسان باید به حداقل برسد چون امروزه منابع غذایی در دسترس قرار گرفته که تا حد زیادی می تواند نقصان اسیدهای آمینه ضروری را رفع نماید. و در عین حال ما را از عوارض کاملا شناخته شده گوشت قرمز رهایی بخشد. ولی چیزی که همه ما بدان کمتر توجه می نماییم این است که مهمترین عامل پیشگیری از سرطان و به نظر من حتی مبارزه سودمند با سرطان ایجاد آرامش ذهنی و روحی روانی است. دکتر نورمن کوزینس دارنده مدال صلح سازمان ملل متحد در کتاب در پرتو امید به بهترین شکل ارتباط پرورش افکار مثبت و مبارزه با انواع بیماریها را به رشته تحریر درآورده است.

 2. سلام
  همانطوری که به همراه هر وسیله اای دفترچه راهنمایی هست برای انسان هم دفترچه راهنمایی به نام قرآن وحدیث وجود دارد. اگر طبق آن رفتار شود همه چیز عالی خواهدبود ولی اگر زیاده روی به وجود آید مشکل پیش خواهد آمد. خداوند قربانی کردن را دوست دارد و عید قربان را جزو اعیاد آورده است. اما باید با شرایط خود انجام شود.

  • زهره می‌گه:

   بله قربانی کردن باید فقط برای خدا و جلب رضایت او باشد. مثلا با نیت رساندن غذاهای گوشتی به افراد نیازمندی که هفته ها و شاید هم ماهها از خوردن آن محرومند. ولی ریختن خون آنها هنگام خرید خانه ماشین ازدواج و تولد فرزند و … هیچ توجیه منطقی و انسانی ندارد. به قول یکی از دوستان آمار تصادفات و سوانح رانندگی منجر به فوت در ایران، نسبت به کل کشورهای جهان، اول است در حالی که عمل به خرافات، ریختن خون قربانی تضمین کننده حفظ جان انسان است بسیار نابخردانه و غیر معقول است چون در این صورت باید آمار تلفات سوانح رانندگی در ایران از همه نقاط دنیا کمتر باشد. شخصا دو مورد می شناسم که مهندس ساخت و ساز ساختمان و مالک چند واحد ساختمانی در حین تقسیم گوشت قربانی و مدت کوتاهی پس از آن در همان ساختمانهای در حال احداث فوت نمودند. شخصا و بر اساس تجربیات شخصی چند باره به این نتیجه رسیدم که صدقات اگر به طرق معقول و منطقی به دست نیازمندان و فقرا برسد واقعا تضمین کننده سلامتی و رفع بلا خواهد بود. مثلا اگر شخصی که خانه ای و یا ماشینی می خرد اگر معادل گوسفند یا گوساله ای که نذر کرده پول به یک نیازمند بدهد به جای آنکه گوشتش را بین چند نفر تقسیم کند که فقط یک وعده غذایی که خیلی هم ضروری نیست به چند نفر می رسد بدون شک نتایج مثبت و برکات مادی و معنوی به مراتب بیشتری برایش خواهد داشت. چون دعاهای یک خانواده نیازمند که شدیدا به آن پول نیاز داشته سریعا بالا می رود و تبعات مادی معنوی دعای آنان بر فرد نذر کننده نازل می گردد. اما آیا یک وعده غذایی چقدر می تواند یک فرد شدیدا نیازمند را شاد نماید؟!
   قرآن همیشه مردم را در آیات متعدد به تفکر و تعقل دعوت نموده است.

  • کامبیز بیات می‌گه:

   دوست عزیز باید قبول کنیم همه انسانها رو نمیشه وادار به تبعیت از قرآن کرد.

 3. کامبیز بیات می‌گه:

  بارها توسط دانشمندان مختلف ثابت شده که انسان بدون گوشت میتونه تغذیه کاملی داشته باشه.
  برای اطلاعات بیشتر به این سایت سر بزنید بد نیست.
  http://www.vegankind.ir

Leave a Reply


© ۱۴۰۲ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN