Subscribe: RSS Twitter

دیده بان حقوق حیوانات: معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: هنوز نتوانستیم معضل سگ‎های ولگرد را برطرف کنیم.

دکتر طهماسب نظری در گفت‏‎وگو با خبرنگار ایسنا ، افزود: هنوز نتوانستیم معضل سگ‎های ولگرد را برطرف کنیم و متأسفانه گزش‎های آنها برای ما هزینه‎بر است.

وی ادامه داد: هر گزش این سگ‎های ولگرد ۱٫۵ میلیون تومان هزینه برمی‎دارد.

نظری با اشاره به اینکه وضعیت فعلی وضعیتی است که اگر درست پیش نرویم نمی‎توانیم کاری از پیش ببریم، اظهار کرد: متأسفانه هنوز این امکان برای ما پیش نیامده که سگ‎های ولگرد را بکشیم و آنها را مهار کنیم.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی لرستان اضافه کرد: آمار بالایی از بیماری هاری از طریق حیواناتی بوده که صاحب داشتند و نیاز است آنها واکسیناسیون شوند، باید برای حیواناتی از این دست شناسنامه صادر شود.

وی گفت: باید به سمتی برویم که سطح سواد بهداشتی مردم را افزایش دهیم چراکه نمی‎توانیم دام را حذف کنیم بنابراین باید با انجام صد درصد واکسیناسیون دام را سالم نگهداریم چراکه امکانات لازم در اختیار دامپزشکی نیست.

برچسب‌ها,

۲ Comments

  1. سعید می‌گه:

    متأسفانه هنوز این امکان برای ما پیش نیامده که سگ‎های ولگرد را بکشیم!!!!!!! , منم متاسفم که هنوز انسانهایی که مشکل روانی دارند روی زمین زندگی میکنند, من زیاد پیش سگها میرم پس چرا تا حالا منو گاز نگرفتن,فهمیدم چرا چون من دشمنی باهاشون ندارم, بلکه دوستم, در ضمن یک سگ ممکنه بیمار باشه و بیشتر ممکنه که بیمار نباشه درست مانند انسانها,همه ی انسانها که بیماری ندارند, و بیماری هاییکه منشاء انسانی دارند رایج ترین بیماریها هستند .چطوره که بزنین همه ی آدمهارو هم بکشین تا دیگه بیماری ای نباشه,آقای محترم نیاز نیست جنون کشتن رو نمایان کنید,فکر نمیکنی بهترین کار واکسیناسیون سگها باشه بعد از اینکار میتوان پناهگاه حیوانات هم تاسیس کرد و بسیاری از آنها را در پناهگاه اسکان داد.دیگه نیاز نیست همیشه ۱۵۰۰۰۰۰ تومان هزینه کرد برای هر نفر و فشنگهاتون هم هدر نمیره.

    • تحریریه می‌گه:

      به نظر می رسد با بررسی دقیق تر این مطلب بتوان ریزه کاری های بیشتری نیز کشف کرد و درک کرد که در برخورد با مساله افزایش جمعیت حیوانات شهری به خصوص سگ، تا چه میزان نا آگاهی وجود دارد.

Leave a Reply


© ۱۴۰۲ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN