Subscribe: RSS Twitter

http://media.farsnews.com/media/Uploaded/Files/Images/1393/09/15/13930915000735_PhotoA.jpg

دیده بان حقوق حیوانات: مدیرعامل بیمه آسیا با اشاره به افزایش شدید نرخ دیه در چند سال گذشته، گفت: با توجه به نرخ‌گذاری دیه بر مبنای قیمت شتر، سرمایه‌گذاری شرکت‌های بیمه در صنعت پرورش شتر ضروری است.

ابراهیم کاردگر در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، با بیان اینکه جمعیت شتر در کشور از سال ۵۳ تاکنون ۵۰ درصد کاهش یافته است، اظهار داشت: یکی از دلایل اصلی افزایش چند برابری نرخ دیه در طول سال‌های گذشته افزایش قیمت شتر به علت کاهش تعداد آن در کشور بوده است.

وی با اشاره به این عامل در افزایش سالانه نرخ دیه که صنعت بیمه را از محل بیمه شخص ثالث دچار زیان می‌کند، افزود: به همین دلیل یکی از پیشنهاد‌های بنده به فعالان صنعت بیمه سرمایه‌گذاری شرکت‌های بیمه در پرورش شتر است.

کاردگر تصریح کرد: با پرورش و واردات شتر امکان مدیریت قیمت آن در کشور وجود دارد و همین مساله مانع از رشد شدید نرخ دیه می‌شود.

مدیرعامل بیمه آسیا با اشاره به مزایای اقتصای پرورش شتر علاوه بر کنترل قیمت، تاکید کرد: جان انسان‌ها بسیار ارزشمند است و نمی‌توان نرخی برای آن تعیین کرد اما وقتی مبنای نرخ‌گذاری دیه ۱۰۰ شتر است، با کاهش جمعیت شتر، به یکباره نرخ دیه به شدت رشد می‌کند اما از طرف دیگر برای مراعات مشتریان صنعت بیمه، نرخ حق بیمه به نسبت کمتر افزایش می‌یابد.

کاردگر اضافه کرد: عدم تناسب بین رشد نرخ دیه و حق بیمه‌ که در سال‌های گذشته تکرار شده است، موجب تضعیف صنعت بیمه شده و شرکت‌های بیمه را با مشکل مواجه کرده است.

برچسب‌ها,

۷ Comments

 1. nature می‌گه:

  شتر پرورش بدهند که با تکثیر و فراوانی اش بتوانند به اون شکل وحشتناک ذبحش کنند برای پر کردن شکم آدمها…
  همین الان هم معدود پرورش دهندگان شتر این حیوان را فقط برای گوشت و نه هیچیک از کاربری های تاریخی اش پرورش می دهند…
  لعنت به آدمهایی که حیوانات براشون وسیله ای شده اند برای سواستفاده های بیشتر و بیشتر…

  • زهره می‌گه:

   با شما کاملا موافقم.

   • خانم عزیز

    بهتر است پیگیر عوض کردن قانونی باشید که جان انسان دو پا را با شتر برابر می داند تا اینکه دلنگران خورده و یا نخورده شدن گوشت

    • زهره می‌گه:

     نظر هر کس برای خودش محترم است. من واقعا نمی دانم چرا برخی از مردم جامعه ما تحمل شنیدن نظرات مخالف را ندارند. شما نطرتان را برای خودتان نگه دارید. امروزه بسیاری از دانشمندان و پزشکان خود گیاهخوارند.

     • خانم زهره

      آیا در پیام من گیاهخواری و یا کمپین مرگ بر گوشت کوبیده ودیزی به چالش کشیده شده بود که شما می فرمایید: … نظرتان را برای خودتان نگه دارید.

      بحث من بر سر قانونی بود که شتر را با انسان برابر می داند.

      بهتر نیست در این دوره قحط الشتر خونبهای آدمیزاده را با گوسفند حساب نمایند؟

     • تحریریه می‌گه:

      دوست عزیز،
      شتر با انسان برابر نیست، حتی در قانون دیه. دیه های اسلامی بر مبنای شتر سنجیده می شود، به عنوان مثال شکستن یک دست معادل ۱۵ شتر دیه دارد که توسط مسوولان به ریال تبدیل می شود و اخذ می شود. همانطور که تنظیم دیه بر اساس پول به مفهوم برابری بشر با پول نیست، این مساله نیز مفهوم برابری بشر و شتر را ندارد.

    • وحید می‌گه:

     فرخنده پی عزیز
     جهان چون زلف و خط و خال و ابروست
     که هر چیزی به جای خویش نیکوست

Leave a Reply


© ۱۴۰۲ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN