Subscribe: RSS Twitter

دیده بان حقوق حیوانات: مسلم آهنگری فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان مازندران در گفت‌و گو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران با اشاره به عملیات جمع آوری تفنگ‌های شکاری در بابلسر منطقه عزیزک اظهار کرد: در  این عملیات ۲۴ قبضه اسلحه کشف و حدود ۳۰۰ لاشه پرنده از شکارچیان ضبط شد.

وی افزود: در این عملیات تنش‌های اجتماعی بسیاری به وجود آمد که خوشبختانه موفق شدیم آن را به خوبی مهار کنیم.

آهنگری با تاکید بر اینکه اداره محیط زیست استان مازندران برای عده‌ای از دامگاه داران پروانه شکار صادر کرده است، بیان کرد: تالاب‌های تشکیل شده در بابلسر و فریدونکنار همگی مصنوعی هستند و براساس یک سنت قدیمی از ۳۰۰سال پیش توسط دامگاه داران تشکیل می‌شوند.

فرمانده  یگان حفاظت محیط زیست استان مازندران تاکید کرد: اداره محیط زیست استان مازندران در تعامل با دامگاه داران در تلاش است تا از صید غیرمجاز در فریدونکنار جلوگیری کند.

وی با اشاره به اینکه اگر به دامگاه داران فشار بیاورند آن‌ها تالاب‌ها را خشک می‌کنند، تصریح کرد: زمین‌هایی که بر روی آن‌ها آب جمع می‌شود متعلق به کشاورزان است و اگر آن‌ها بخواهند می‌توانند به راحتی زیستگاه پرندگان مهاجر را از بین ببرند و به کشت برنج بپردازند.

آهنگری با اشاره به مهاجرت درنای سیبری به تالاب های سرخرود بیان کرد: بالغ بر ۵۰۰۰ قو مهاجر در این به فصل به مازندران سفر می‌کنند که همگی بر روی همین تالاب ها فرود می‌آیند.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان مازندران گفت: صید سنتی و همراه با مجوز برای محیط زیست قابل قبول است اما اداره محیط زیست استان مازنداران به شدت با شکارچیان متخلف برخورد می‌کند.

وی در پایان گفت: معمولا روزهای پنج‌شنبه و جمعه به صورت ضربتی به مقابله با شکارچیان متخلف می‌پردازیم و آنها را به مراجع قانونی تحویل می‌دهیم.

Leave a Reply


© ۱۴۰۱ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN