Subscribe: RSS Twitter

دیده بان حقوق حیوانات:  حیات وحش کم نظیر رشته کوه زاگرس را می توانید در مستند « زندگی در قلب دنا» ساخته فرشاد افشین پور که سه شنبه ۲۹ اردیبهشت ماه ساعت ۲۲ از شبکه مستند پخش می شود، ببینید.

Animal-Rights-Watch--ARW-1-1367

به گزارش عصر ایران، رشته کوه زاگرس زیستگاه گونه های مختلف جانوری شامل پرندگان، خزندگان و … می باشد . در این مستند سعی شده زندگی این گونه ها و شرایط زیست محیطی ، تغذیه ، جفت گیری و تولید مثل آنها به تصویر کشیده شود .این مستند ۶۰ دقیقه ای که معرف حیات وحش دناست بیش از ۳۰ گونه جانوری اعم از پرندگان جوندگان خزندگان و پستانداران زیستگاه بین المللی دنا را تصویر می کند. چهار فصل سال و ترتیب شکل گیری طبیعت دنا در این چهار فصل همچنین تغییراتی که با جابجایی فصول در زندگی حیوانات این منطقه رخ می دهد ، از ویژگی های خاص این مستند است .

فرشاد افشین پور( تهیه کننده و کارگردان این مستند) یک بار نیز در جریان تصویربرداری هوایی این کار دچار حادثه شد اما خوشبختانه جان سالم به در برد. صحنه سقوط هواپیما نیز بخشی از این مستند است.

به گزارش عصرایران، شبکه مستند اولین شبکه دیجیتال صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران است که با راه اندازی رسمی فرستنده دیجیتال تلویزیونی در تهران، پخش این شبکه به طور آزمایشی در مهر۱۳۸۸ شروع و در اسفند ۱۳۸۹ به طور رسمی افتتاح شد.

شبکه مستند شبکه ای است که بیشترین میزان پخش آثار در آن به موضوعات علمی، فنی و اجتماعی اختصاص دارد و با رویکرد اصلی اطلاعاتی و ارشادی برای مخاطبان عام در قالب ساختارهای مختلف به ویژه مستند برنامه پخش می کند.

Leave a Reply


© ۱۴۰۲ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN