Subscribe: RSS Twitter

دیده بان حقوق حیوانات: شهردار منطقه ۴ تهران از آغاز عملیات احداث زیباترین مجموعه تفریحی و گردشگری کلانشهر تهران با عنوان «باغ پرندگان» در جنگل لویزان خبر داد.

به گزارش تابناک حسن کریمیان با بیان اینکه مجموعه تفریحی و گردشگری باغ پرندگان علاوه برجاذبه‌های تفریحی و توریستی، جنبه‌های علمی و آموزشی نیز دارد، گفت: این مجموعه تفریحی در فضایی به مساحت ۲۲ هکتار به بازدید کنندگان این امکان را می‌دهد که از نزدیک زندگی و زیستگاه‌های پرندگان مختلف ایرانی و پرندگانی که در شرایط آب و هوایی متفاوت با کشور ایران زندگی می‌کنند را مشاهده کنند.

وی افزود: تاکنون ۸۷۰۰ گونه پرنده در دنیا شناسایی شده است که از این تعداد ۴۹۱ گونه در ایران شناسایی شده و تلاش می‌شود با ایجاد زیستگاه‌های مختلف حداقل ۲۰۰ گونه جهت افتتاح باغ پرندگان جمع‌آوری شود.

________________________

حقوق حیوانات

شرایط نا مناسب نگهداری و پرندگان معلول در باغ پرندگان باغلارباغی/ برگرفته از وبلاگ تبریز شهر آرزوها

 

شرایط نگهداری پرندگان در باغ های پرندگان ایران فقط اندکی بهتر از باغ های وحش است ولی تجربه باغ های پرندگان ایرانی نشان داده  بسیاری از پرندگان به دلایل مختلف بیمار و علیل و زخمی بوده و نظارت و بهداشت چندانی در این باغ ها به چشم نمی خورد. شاید برای نگهداری پرنگان پر تعدادی که به علت مصدومیت های مختلف قادر به زنده ماندن در طبیعت نیستند بتوان با شرایطی خاص و استاندارد های لازم باغ پرندگان و زندگی در اسارت را پذیرفت ولی برای ایجاد باغ پرندگان، صید یا تولید تعداد زیادی پرنده قابل قبول نخواهد بود.

حقوق حیوانات

شرایط نا مناسب نگهداری و پرندگان معلول در باغ پرندگان باغلارباغی/ برگرفته از وبلاگ تبریز شهر آرزوها

 

۴ Comments

 1. platypus می‌گه:

  خدا به داد دل این پرندگان برسد . خدا به داد دل جنگل لویزان برسد . خدا به داد دل محیط زیست این قسمت از تهران برسد .و خدا به داد دل کل آن مملکت برسد .

 2. یاسمن می‌گه:

  ۵۲۱ گون عزیزان.
  ۵۲۰ گونه پرنده در ایران داشتیم که اخیرا یکی هم اضافه شد
  البته منبع من سبز پرس هست اگه اشتباه نکنم

 3. با درودی فراوان
  کار و فعالیت خوب و بجایی است نسبت به کار هایی بیهوده همچون احیاء ببر
  کمی هم به اکوتوریسم و گردشگری منطقه می افزاید .

Leave a Reply


© ۱۵۴۸ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN