Subscribe: RSS Twitter

دیده بان حقوق حیوانات: شکار گنجشک برای مصرف خوراکی، یکی از مساله دار ترین شکارهای حال حاضر است، هم به لحاظ نحوه شکار گروهی در شب و هم به لحاظ کشتار آنها در حضور یکدیگر و هم به لحاظ تعداد این کشتار برای یک وعده غذایی. فردی که طعم خوب(؟!) این پرنده معصوم و مظلوم را چشیده، در توضیحی بر تصویر زیر در یکی از شبکه های اجتماعی، از ترک این عمل گفته. نکته قابل توجهی که در توضیح این فرد وجود دارد، عدم توجه مسوولین مرتبط، من جمله سازمان حفاظت محیط زیست است به کشتار جمعی گنجشک ها که منع قانونی دارد ولی اگر سری به خیابان مولوی زده باشید متوجه می شوید که این قانون چندان هم اجرا نمی شود.

«گنجشک پرزرد یا به اصطلاح محلی سینه زرد جزو پرندگان با تعداد زیاد در ایران است که مورد حمله شکارچیان بومی است . پرنده‌ ای ‌است که تابستان‌ها خیلی زیاد است و به صورت مهاجر عبوری در همه‌جای ایران دیده می شود .اما نکته قابل توجه در مورد این پرنده زیبا گوشت بسیار خوشمزه آن است که علی رغم جثه کوچک آن شکارچیان را بر آن میدارد تا شبانه به شکار این پرنده زیبا بروند. جالب عدم توجه مسولین ذیربط به این مسئله است که هیچ توجهی به آن ندارند. من خود کتمان نمی کنم که گوشت فوق العاده این پرنده نخورده ام اما بی شک برای هر کس آغاز و پایانی است و آنچه درست است پایان نیکوست!»

_______________________

منظور از گنجشک سینه زرد، احتمالا Yellow-throated Sparrow یا گنجشک گلو زرد است که در فصل تابستان از پراکندگی نسبتا فراوانی در ایران برخوردار است.

 

۲ Comments

  1. amin kiyanafraz می‌گه:

    با سلام و تشکر از اطلاعات خوب شما . من اطلاعات جامع و کامل از این نوع پرنده (گنجشک سینه زرد) می خواهم . خواهشمندم در صورت امکان راهنمائی نمائید.

Leave a Reply


© ۱۴۰۲ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN