Subscribe: RSS Twitter

دیده بان حقوق حیوانات: مدیر کل دفتر تنوع زیستی و حیات وحش سازمان محیط زیست گفت: “با مشورتی که با کارشناسان انجام دادیم انتقال ببر ماده سیبریایی به زیستگاه میانکاله به مصلحت نیست.”

به گزارش روابط عمومی سازمان حفاظت محیط زیست و به نقل از خبرگزاری محیط زیست ایران،حسین محمدی با اشاره به بهبودی نسبی ببر ماده سیبریایی افزود:”دامپزشک متخصص سازمان محیط زیست در گزارش های خود از وضعیت نسبتا خوب ببر ماده خبر داده است اما این ببر در زیستگاه کنونی خود باقی می ماند و انتقال آن به میانکاله در دستور کار ما قرار ندارد.” وی در گفت و گو با ایرن اظهار داشت: “در سایت میانکاله که به زودی تحویل ما می شود،امکان نگهداری ۶ قلاده ببر وجود دارد.” این مقام مسوول ادامه داد:”کارشناسان به ما اعلام کرده اند انتقال ببر ماده سیبریایی به میانکاله ریسک بالایی دارد.” ببر ماده سیبریایی یکی از دو ببری است که توسط روسیه به ایران تحویل داده شد تا سازمان محیط زیست پروژه احیای ببر مازنداران را آغاز کند اما پس از مدتی به علت ابتلای آنها به بیماری مشمشه،ببر نر تلف شد و ببر ماده نیز در شرایط قرنطینه به حیات ادامه می دهد.

امکان نگهداری ۶ قلاده ببر در سیبری در شرایطی اعلام می شود که پروژه احیای ببر مازندران شکست خورده و خاطیان هنوز مشخص نشده اند.

به اعتقاد بسیاری از کارشناسان، پروژه احیای ببر مازندران از پدرو  مادر های سیبریایی از ابتدا غیر علمی و غیر عملی محسوب می شد.

۲ Comments

  1. Platypus می‌گه:

    راستش من دلم گواهی بد می دهد .نگران آن هستم که آیا اصلا این حیوان زیبا هنوز در قید حیات هست ، یا نه ؟ زیرا مدتهاست که هیچ تنابنده ای او را ندیده است . فقط گاه گاهی شخصی پیدا می شود و چند کلمه ای راجع به ببر ماده سخن می گوید !!!!! یک روز می گویند حالش خوب است و چاق گشته . روز دیگر می گویند تا مدتی دیگر به میانکاله می رود .روز بعد می گویند او در پارک ارم و در قرنطینه می باشد . حالا می گویند او اصلا به میانکاله نمی رود .خلاصه هر زمان ما را به سازی می رقصانند . ولی قدر مسلم آن است که مدتها است هیچکس از نزدیک ببر ماده را رویت نکرده است . می ترسم تمام این های و هوی برای هیچ باشد .و اصلا دیگر ببری در میان نباشد .امیدوارم که اشتباه کرده باشم !

    • دیده بان حقوق حیوانات می‌گه:

      مدت هاست پیگیر سلامت این ببریم. هفته گذشته فرد مطلعی از زنده بودن آن می گفت و ممنوع الملاقات بودن به دلایلی خاص! پیگیری بیشتری خواهیم کرد.

Leave a Reply


© ۱۴۰۲ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN