Subscribe: RSS Twitter

دیده بان حقوق حیوانات: خشکسالی بی‌سابقه و قابل توجه در تگزاس، خرس‌های تشنه و گرسنه را در جستجوی آب و غذا به مناطق شهری کشانده است.

آب و هوای گرم و خشک و طاقت فرسا در سراسر ایالت تگزاس این مجموعه اخیر از داستان‌های عجیب حیات وحش را رقم زده است.

به گزارش شبکه خبری ای‌ان‌ان، مقامات و مسولان محیط زیستی این ایالت از رفتارهای عنان گسیخته و غیرعادی خارپشت‌ها و تغییر الگوهای پرواز شبانه خفاش‌ها در منطقه «اوستین» به دلیل تغییرات شدید آب و هوایی خبر داده‌اند. همچنین افزایش شدید دمای هوا و رطوبت در منطقه «میدوست»، موجب مرگ هزاران گاو و گوسفند در گله‌ها شده است.

خشکی شدید در این منطقه، پیدا کردن آب و غذا را برای خرس‌های سیاه بویژه در غرب تگزاس دشوار ساخته و موجب شده که این حیوانات از زیستگاه‌های معمول خود به دنبال خوردنی و آب نقل مکان کنند، تا جایی که تابستان امسال تعداد دفعات مشاهده آنها در نزدیکی مناطق شهری افزایش یافته است.

به گزارش ایسنا، لوئیس هاروسون از اساتید مدیریت حیات وحش در دانشگاه «سول رس» در این باره می‌گوید: این خرس‌ها گرسنه هستند و برای یافتن آنچه که نیاز دارند ممکن است از هر جایی سر درآورند.

گزارشات حاکی از آن است که یکی از شهروندان تگزاسی هنگام خروج از منزل در ساعت ۵:۳۰ بامداد یک روز کاری، متوجه پارس شدید سگ خود می‌شود و درحالی که برای ساکت کردن سگ خود تلاش می‌کرده چشمش به یک خرس سیاه بزرگ می‌افتد.

رسانه محلی اعلام کرده‌اند که از ۳۱ ماه مه سال جاری میلادی تاکنون ۱۳ مورد مشاهده خرس‌های سیاه در مناطق شهری غرب تگزاس گزارش شده است.

۱ Comment

  1. شهرزاد می‌گه:

    عاااالی!
    خرس های مهربون و …انسان های مهربون(:

Leave a Reply


© ۱۴۰۲ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN