Subscribe: RSS Twitter

دیده بان حقوق حیوانات ایران : این حیوانات بخت برگشته در طول زندگی ترسناک خود مجبورند آنقدر غذای چرب بخورند تا بمیرند.به نقل از  مشرق ،غذایی به نام Foie Gras به معنی جگر چرب غذای تجملی و گران قیمتی است که منشاء آن کشور فرانسه است. برای تهیه این غذا مرغابی و غازها را مجبور می کنند مقدار زیادی چربی بخورند تا بیش از اندازه چاق شده و به بیماری جگر چرب مبتلا شوند.

پرندگان مجبور می شوند مقدار زیادی روغن و غذای چرب بخورند. این حیوانات حتی اگر میلی به خوردن نداشته باشند یک لوله فلزی از گلوی حیوان به داخل معده وارد می کنند و به حیوان غذا می خورانند تا حدی که جگر آنها بزرگ و بزرگتر شود.

سپس آنها را درون قفس های بسیار کوچک قرار می دهند و آنها را مجبور می کنند که در یک حالت ثابت و بدون حرکت بایستند تا انرژی مصرف نکنند.

پاهای آنها در اثر ایستادن های ثابت و طولانی مدت ورم می کندو نمی توانند بخوابند و البته نیازی هم به خواب نیست چون دوباره مجبور هستند غذا بخورند.

آن ها را مجبور به خوردن می کنند تا جایی که بدن آنها نتواند این مقدار غذا را تحمل کند و در نهایت بمیرند. در هنگام مرگ معمولا مقدار زیادی روغن و غذای چرب از دهان آنها خارج می شود.

این پرندگان نه تنها از ناحیه دهان و گلو دچار جراحت می شوند، بلکه تمام مدت زندگی غم انگیز خود از دل درد و ورم و درد پا عذاب می کشند.

۱۰ Comments

 1. Platypus می‌گه:

  ناگاه
  حجم دشت
  تهی شد از بهار شکفتن
  در خشکسال زایش و رویش
  پرندگان تبعیدی
  در جست و جوی دیار و یار
  تا دورترین مرزهای حیات
  – مزارع سرسبز انسانی –
  کوچیدند
  و تاک سان
  تکیه بر دانش بی مرز و
  عطوفت همباوران
  روی شانه های استقامت خویش
  روییدند

  با این همه بغضی بی پاسخ
  می خراشد راه گلویم را
  بغض بن بست پرسش و تردید :
  این داغدیده فلات
  تا کی خالی خواهد ماند

 2. دکتر رضا می‌گه:

  با سلام به دوستان دیده بان امروز در تابناک خبری زده شد با عنوان – کشتار خرس در کجور نوشهر – که بسیار متاثر کننده هست و جای بسی تاسف و تاثر داره !!! امیدوارم این خبر رو در سایت منتشر کرده و اطلاع رسانی نمایید ! شاید محیط زیست محترم منطقه کمی کلاه مبارکش رو بالاتر بذاره !!! یا حق

 3. maryam می‌گه:

  man chand sal dar faranseh boodam va in mozoo ro bacheshmanam didam,vaghean mayyeh taasofeh,

 4. mohammad می‌گه:

  ۱ soal?alan dar kodam keshvar in jenayat anjam mishavad???

 5. mohammad می‌گه:

  agar dar faranse hast? 1)sazmanhaye hemayat az heivanat unja chi kar mikonand 2)wspa koli tablig dare baraye mobareze ba hamle dame zendeh chetor be in kari nadareh?

 6. […] خسته خوردم …من عاشق غذاهای فرانسوی هستم” از آنجائیکه «جگر چرب» غذایی است که در فرایند تولید آن، درد و رنج غیرقابل […]

Leave a Reply


© ۱۳۹۹ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN