Subscribe: RSS Twitter

http://www.mehrnews.com/mehr_media/image/2011/11/717792_orig.jpg

دیده بان حقوق حیوانات: همزمان با ایام بازگشت زائرین حج تمتع، رئیس اداره نظارت بر بهداشت عمومی اداره کل دامپزشکی خراسان رضوی اعلام کرد، کشتار دام تحت هر عنوانی در معابر عمومی ممنوع است.
به گزارش گروه خبری فارمنا دکتر جعفر عطارباشی در همین راستا  از کلیه استقبال کنندگان از حجاج بیت ا…الحرام خواست تا هنگام استقبال از حجاج سرزمین وحی، از کشتار دام در معابر عمومی خودداری کنند.
وی ضمن اشاره به عواقب خطرناک کشتار غیرمجاز دام خارج از کشتارگاه و در معابر عمومی، در مراسم استقبال از حجاج، خاطرنشان ساخت: بیش از ۸۰۰ نوع بیماری مشترک بین انسان و دام در کمین سلامتی جامعه است که سهل انگاری در امور بهداشتی و بویژه کشتار دام در منازل و معابر، احتمال بروز برخی از این بیماری‌ها ، از جمله تب خونریزی دهنده کریمه کنگو، تب مالت و سیاه زخم را افزایش می‌دهد.
به گزارش گروه خبری فارمنا دکتر عطارباشی اظهار داشت: شهروندان می توانند بجای قربانی کردن دام جهت استقبال از حجاج در معابر عمومی و منازل، با انجام کشتار دام در کشتارگاه و تقدیم گوشت استحصالی به حجاج، عمل خیر خود را انجام داده و با این اقدام، ضمن انجام سنت حسنه و کار خیر در حفظ محیط زیست و ارتقای سطح بهداشت عمومی شهروندان سهیم باشند.
رئیس اداره نظارت بر بهداشت عمومی دامپزشکی استان از کلیه شهروندان خواست تا به جهت جلوگیری از موارد فوق و نیز ایجاد آلودگی‌های زیست محیطی و ایجاد مخاطرات بهداشتی برای خود و دیگران درتمامی ایام از هرگونه کشتار دام و طیور در منازل و معابر پرهیز کنند.
به گزارش گروه خبری فارمنا دکتر عطارباشی ضمن اشاره به مخاطرات کشتار غیرمجاز دام در معابر عمومی، این عمل را مغایر مقررات بهداشتی خواند و افزود: ارتکاب این عمل مطابق ماده ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی و ماده ۳۷ قانون تعزیرات حکومتی می تواند موجب پیگرد قانونی قرار گیرد.

________________

خبر مرتبط:

فرزندت را به «سلاخی» نگمار!/ حرفه قصابی از نظر تربیتی اثر سوء دارد.

برخورد نامناسب با قربانی

حمل شتر قربانی به روشی وحشیانه

چرا نباید در خانه، کوچه و محله دام زنده را کشتار کنیم/ از زبان یک دامپزشک

ذبح حیوانات از دیدگاه روان‌شناسی کودک

دو خیابان پایین‎تر از مرکز عرضه بهداشتی دام زنده/ تصویر

۳ Comments

  1. Platypus می‌گه:

    ای کاش میشد روزی در این وب سایت بخوانم که کشتار دام در کل ممنوع گردیده .شنیدن آن خبر لذت دارد . نه این خبر

Leave a Reply


© ۱۴۰۲ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN