Subscribe: RSS Twitter

دیده بان حقوق حیوانات: اداره کل محیط زیست گیلان در واکنش به خبر درخواست پروانه شکار خرس از سوی اداره محیط زیست گیلان توضیحاتی را برای خبرگزاری مهر ارسال کرده است.

به گزارش خبرنگار مهر، در این نامه آمده است: در پی شکایت یکی از دامداران شهرستان ماسال مبنی بر حمله خرس و زخمی شدن وی و نیز تلف شدن یک رأس گاو شیری، آنچه که در ابتدای امر در خصوص چنین مواردی لحاظ می شود، بررسی صحت و سقم شکایت، تعیین خسارت وارده به دام، درخواست ضررو زیان از سازمان متبوع، پایش و کنترل مناطق توسط مأموران اجرایی محیط زیست، اقدامات کنترلی از قبیل متواری کردن گونه و در شرایط بحرانی صدور مجوز زنده گیری گونه و یا دفع آن در صورت هار بودن حیوان و آسیب های غیر قابل جبران به انسان در صورت تکرار دفعات حمله به انسان است.

لذا با توجه به موارد مذکور، مراجعه افراد به این اداره کل و طرح شکایت در چنین مواردی تحت بررسی قرار می گیرد و بدون ادله هیچ گونه مجوزی مبنی بر شکار حیوان صادر نمی شود و تا کنون نیز از سوی این اداره کل هیچگونه مجوزی برای شکار خرس صادر نشده است.

اما آنچه این خبرگزاری در پاسخ آورده: با استناد به رونوشت نامه ای که برای خبرگزاری مهرارسال شده است دامدار مذکور در شکایت نامه خود به محیط زیست به هیچ عنوان به حمله خرس به خودش اشاره ای نکرده است.

همچنین در این خبر از عملکرد اداره کل محیط زیست گیلان مبنی بر درخواست مجوز شکار از سازمان محیط زیست به عنوان اولین راه حلی که به ذهن مسئولان محیط زیست گیلان رسیده است انتقاد شده نه از شکار خرس توسط اداره کل محیط زیست گیلان.

بر اساس این گزارش توجه به تاریخ ارسال شکایت توسط دامدار ماسالی در ۳۰ مرداد ۹۰ وتاریخ درخواست پروانه شکار توسط واحد حقوقی در اول شهریور ۹۰ ومهرو امضا توسط دبیرخانه اداره کل محیط زیست گیلان در سوم شهریور نشان می دهد روندی که برای حل چنین مشکلاتی در تکذیبیه اداره کل محیط زیست گیلان ذکر شده به هیچ عنوان در این مورد طی نشده و اولین راه حلی که به ذهن مسئولان این اداره کل رسیده درخواست برای صدور مجوز شکار خرس بوده است زیرا تمام این پروسه ظرف سه روز اتفاق افتاده در حالیکه برای طی شدن روند مذکور به زمان بسیار طولانی تری نیاز است.

 _______________

خبر مرتبط:

درخواست پروانه شکار خرس از سوی اداره محیط زیست گیلان!

قتل خرس قهوه ای در سراب توسط شکارچیان/ تصویری

دوباره خرس خشمگین به جای بیهوشی کشته شد!

دهلران: نیم ساعت جدال خونین و انصراف خرس وحشی از خوردن چوپان!!!

مرگ یک خرس در اثر برخورد با قطار در مازندان

 

۱ Comment

  1. امشب یعنی شبانگاه ۲۶ دیماه ۹۰ در واپسین ساعات روز ملی حمایت از حیوانات شهرداری ممقان(۴۰ کیلومتری جنوب تبریز) با استخدام یک سگ کش اقدام به تیراندازی به سوی سگها و کشتار وسیع آنها نموده است.خدا شاهد است همین الان ساعت ۲ شب صدای درد کشیدن سگهای بینوا از هر گوشه شهر به گوش میرسد.دستم به جایی نمیرسد.فقط توانستم به سگی که از قسمت ستون فقرات گلوله خورده بود اندکی آب بدهم.خدا این حیوان آزاران را جزای سخت گرفتار کند.وقتی فکر میکنم که توله هایی هستند که امشب مادرشان به لانه برنخواهد گشت و دیگر پستان مادر را در دهان نخواهند گرفت قلبم به درد می آید.راستی آیا آن سگهای بینوا وحشی هستند یا آن سگ کش که به خاطر چند هزاران تومان ناقابل صدها حیوان را به خون خود غلتان میکند.خدا خودش میداند با شما چگونه رفتار کند

Leave a Reply


© ۱۴۰۲ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN