Subscribe: RSS Twitter

دیده بان حقوق حیوانات: رئیس سازمان فضایی کشور از ارسال نخستین موجود زنده با کپسول زیستی جدید به فضا تا دو ماه آینده توسط جمهوری اسلامی ایران خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، حمید فاضلی ظهر امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگاران اظهار داشت: این پروژه مهم ملی که مورد تاکید رئیس جمهوری است با اعزام یک میمون در کپسول زیستی جدید انجام می‌شود.

http://arw.ir/wp-content/uploads/2011/02/Animal-Rights-Watch-ARW-606.jpg

وی افزود: نتایج این اعزام فضایی کشورمان را یک گام به سمت اعزام انسان به فضا نزدیک‌تر می‌کند.

رئیس سازمان فضایی کشور گفت: پس از ارسال نخستین نمونه زیستی به فضا در سال ۸۸ اکنون دانشمندان این سازمان در حال طراحی و ساخت کپسول زیستی جدید هستند که نمونه‌اش را در زمستان سال گذشته به فضا پرتاب کردیم و پس از بازگشت آن به زمین در حال رفع و ارتقا نواقص و مزیت‌های فنی آن هستیم.

فاضلی گفت: با به موفقیت رسیدن پرتاب دو ماه آینده ایران گام بزرگی را برای اعزام و استقرار انسان در فضا انجام خواهد داد که نخستین آن ارتفاع ۲۵۰ تا ۳۰۰ کیلومتری سطح زمین است و پس از دریافت نتایج استقرار فضانوردان ایرانی را شاهد خواهیم بود.

http://arw.ir/wp-content/uploads/2011/02/Animal-Rights-Watch-ARW-611.jpg

وی دستیابی ایران به این دستاوردهای علمی را نتیجه نبوغ نخبگان جوان و علاقه‌مندی دیگر دانشمندان ایرانی دانست که برای اعتلای نام ایران اسلامی در عرصه‌های علمی تلاش می‌کنند.

فاضلی با تاکید بر اینکه اکنون نخبگان و دانشمندان جوان و ایرانی جویای نام علاقه فراوانی برای همکاری با این سازمان پیدا کرده‌اند، گفت: روند جذب هیئت علمی این سازمان چند برابر شده و برخی از استادان این رشته در دانشگاه‌های خارجی علاقه‌مندی خود را برای حضور در ترکیب دانشمندان فضایی این سازمان اعلام کرده‌اند.

_________________________

خبر مرتبط:

میمون های فضانورد

میمون ایرانی در فضا/ آزموده را آزمودن خطاست

داستان غم انگیز شامپانزه هایی که پس از ۳۰ سال اسارت آفتاب را دیدند!!!

برچسب‌ها,

۸ Comments

 1. نوید رکوعی می‌گه:

  درود
  آن زمانی که آمریکایی ها میمون به فضا فرستادند بخاطر تحقیق بود ، به زبان ساده تر می خواستند ببینند اونجا هوا و اکسیژن هست ولی با دانش الان، دیگر چرا ؟

  زمین بستر ساز طبیعت ، طبیعت بستر ساز تمدن ها

 2. آزاده می‌گه:

  الهی بمیرم واسه این میمون بیچاره…
  گناه داره آخه…
  میدونم طفلک نرسیده به اونجا از ترس سکته میکنه… مثل اولین سگی که فرستادند فضا و از ترس تکان ها و صداهای مهیب سکته کرد…
  چه چشمای بیگناهی هم داره…
  آخه واسه چی باید بفرستیمش فضا؟
  پز چی رو میخوان بدن…
  آخه تا کی این حیوونا اینجوری تو دست ما اسیرند؟

 3. farideh می‌گه:

  این مسولین هم ملت رو هالو گیر آوردند بقول معروف آفتابه لگن هفت دست شام و ناهار هیچی ، این کارها چه ربطی به پیشرفت یک مملکت داره در صورتی که تورم داره بیداد میکنه میخوان ایران جزو کشورهایی باشه که آدم به فضا میفرسته ، تازه همون کشورهای پیشرفته هم کارشون زیر سوال هست که اول این فضایی که دارید بشناسید و پاسدارید بعد به فکر کره دیگر باشید حالا گیریم که پاتون به فضا هم رسید یک کره دیگه هم قابل زندگی پیدا کردید چیکار میخواهید بکنید همین گندی که به کره زمین زدید آنجا هم بزنید ؟

 4. Bahman می‌گه:

  اولین میمون ارسالی به فضا بالغ بر ۶۰ سال پیش به فضا ارسال شد. در این ۶۰ سال تعداد زیادی حیوان به فضا ارسال شدند و نتایج حاصله نیز از طبقه بندی خارج و منتشر شده.

  جا دارد مسوولین و طراحان محترم فناوری های بومی مورد اشاره توضیح دهند که پس از گذشت ۶۰ سال از ارسال اولین میمون ها به فضا، از مچاله و بسته بندی کردن مقرون به آزار میمون مورد اشاره به دنبال کدام نتیجه هستند؟!

  با چه توجیهی از حیوانات برای چنین مقاصد آزموده شده ای استفاده می کنند؟!

  ماحصل چنین اقدامی را به وضوح تشریح کنند؟!

  اینکه پس از شلیک این جانور بخت برگشته به فضا، و دریافت جسد آن چه عواید علمی مستقیما از مرگ این حیوان به دست می آید نیازمند توضیح و توجیه است.
  آثار شتاب و بی وزنی و شتاب های جانبی بر سیستم زیستی حیوانات و انسان و حد تحمل بشر برای این مسایل فیزیکی به صورت کاملا علمی منتشر شده و بعید است با به کام مرگ فرستادن حیوانات عواید جدیدی حاصل بشریت شود.

  لازم به ذکر است سال گذشته کپسول حاوی حیواناتی از قبیل یک موش، دو لاک پشت و چند کرم به روش مشابه به فضا ارسال شد و در بازگشت اجساد تمام حیوانات را با خود به سطح زمین بازگرداند.

  این دیگه آزمودن نداره!!! قراره دوباره «چرخ» اختراع بشه؟!

 5. وای چه فاجعه ای چقدر دردناک و باور نکردنی است . چرا به این راحتی میخواهیم جان میمونهای بی دفاع را بگیریم . آخه رئیس جمهور چه میدونه که آزار حیوانات یعنی چه ؟؟؟

 6. وحید می‌گه:

  برا همتون متاسفم درسته مملکت گرونی هست تورم داره هر کی هر کی شده امت دلیل نیست همین چهار تا دانشمندمونم تو خونه بشینن که تو ایران گرونی ما کار نمیکنیم خود امریکا و کشورای دیگه وضعیتشون خیلی بهتر از ما نیست تو خونه نشستن داره تخمه میشکنن نه عزیزا اونها هم دارن بار خودشون تحقیقات میکنن پرتاب موشک کار دانشمندا هست رفع گرونی کار دولت اخه تا کی میخواید از این امریکای لعنتییییییی بترسیم و فکر کنیم خیلی برا خودش لاتیه همین چهار تا موشک اعصاب مخالفای ایران رو به میریزه به جای طرفداری از مملکتتون به فکر یه حیوون هستید بلههههه منم دلم به حالش میسوزه اما بهتذ از اینه که ادم بره و جسدش برگرده بار اون دوستمونم که گفته بود کشورهای دیگه قبلا امتحان کردن ما چرا دوباره این کار رو میکنیم مثلا ت و تحریم هستیم کشورهای غربی دستور پخت غدا رو دیگه به ایران نمیدن چه برسه به نتایج تحقیقاتشو اگر کمک میکردن به ایران اون یه حرفی بود اما حالا چی خودمون مجبوریم گلیم خودمون رو از اب بیرون بکشیم خودمون باید ازمایش و تحقیق کنیم افتااااااااااد

  • علی می‌گه:

   تمام این تحقیقات ۶۰ سال پیش انجام شده و نتایجش هم مشخصه؛ قرار نیست دوباره «چرخ» اختراع بشه که!!!

  • آمنه می‌گه:

   آقا وحید برو فکر نون باش که خربزه آبه…شما مثل اینکه نفست از جای گرم داره بلند میشه…مردم رو زمین گشنه ان اونوقت میخوان نتایج تحقیقاتو کجای دلشون بذارن؟…اگر قرار بر تاسف خوردنه بهتره برین بیشتر بخورین …تاسف بخورین به حال مملکتون که مردم دو روز دیگه با این اوضاع و احوال همدیگر رو هم میخورن…

Leave a Reply


© ۱۴۰۲ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN