Subscribe: RSS Twitter

شکار هوبره شیوخ عرب

دیده بان حقوق حیوانات: در حالی که گفته می شود سه نفر عرب که با بازهای شکاری خود به نام سرمایه گذار به استان بوشهر سفر کرده اند و در چند روز اخیر بارها در مناطق این استان گشت زنی داشته اند، منابع خبری سبزپرس در بوشهر خبر دادند که رییس حراست اداره کل محیط زیست استان بوشهر در اعتراض به حضور شیوخ عرب در منطقه استعفا کرده است.

به گزارش سبزپرس، منابع خبری محلی اطلاع دادند که حسین جعفری، رییس حراست اداره کل محیط زیست استان بوشهر صبح امروز استعفا کرده اما هنوز استعفای او توسط مدیرکل محیط زیست این استان پذیرفته نشده است.

از سوی دیگر شنیده ها حاکی است فیروز کرمی، مسئول نظارت و بازرسی اداره کل محیط زیست استان بوشهر نیز که انتظار می رفت با وجود حساسیت های ایجاد شده نسبت به حضور عربها در منطقه، می بایست سر پست خود حاضر باشد، به مدت یک هفته به مرخصی رفته است!

در همین حال گزارشها حاکی است عربها به همراه راهنمای محلی خود به نام ح.ق کرمی تاکنون در مناطق مند، بندر ریگ و تنگستان هم گشتزنی داشته اند.

تاکنون هیچ مقام رسمی از سازمان محیط زیست درباره ورود این سه شیخ قطری به بوشهر اظهار نظر رسمی نکرده است. تنها مدیر کل محیط زیست استان بوشهر چندی پیش به سبزپرس گفته بود این افراد سرمایه گذار هستند و برای سرمایه گذاری به ایران آمدند اما مشخص نیست چرا این افراد با خود چندین بهله پرنده شکاری آورده اند و هر روز نیز به مناطق مختلفی از استان می روند.

__________________

خبر مرتبط:

سفر شیوخ عرب برای شکار هوبره به بوشهر

کو؟ کجا رفت غیرت مان؟ رنجنامه یک محیطبان بوشهری

۳ Comments

  1. واقعا جای تاسف که چشمانمان رو به روی آقایان عرب ببندیم تا با طبیعت کشور عزیزمان ایران هر تخریبی رو راحت انجام دهند احتمالا این عرب ها پول زیا می‌گه:

    پرنده شکاری ایرانی در دستان اعراب خارج از ایران

  2. ارمین می‌گه:

    واقعا نمی دونم چرا مردم ایران واکنش نشون نمیدن ۳ عرب قطری بیان تو خاک ما و خیلی راحت قانون محیط زیست کشور رو زیر سئوال ببره …..با شکار کردن هوبره ان هم با پرنده شکاری که زمانی تو اسون ایران پرواز میکرد اما الان در دستان اعراب قطری با همان پرنده پرنده بینظیر دیگه رو منظورم هوبره رو از طبیعت ایران بدزدند پس مسئولین حفاظت از محیط زیست بوشهر کجا هستند چرا این اقایان رو دستگیر نمی کنند چرا چرا چرا

  3. جای تاسف باز شاهد تکرار این مصائب در اوائل انقلاب مجله طبیعت،شکار و طبیعت چندین مقاله در مورد شاهین ها،و قرقی هایی کوهای کرکس بقلم” قهرمان سلیمان پور” در مورد شکار اونها و فروش به شیخ نشین‌ها عرب موجود هست ،اسلحه دست انقلابیون و اینکار را با کمک بفروش می‌رسید
    همینطور مجله” پر ۷۱ ” مقاله ارزنده را در مورد سر نوشت ” اسب هایی “طاغوتی نوشته همین کارشناس میاورم

Leave a Reply


© ۶۸۶۳ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN