Subscribe: RSS Twitter

دیده بان حقوق حیوانات: صرف هزینه کلان برای حفاظت از محیط زیست، اسراف محسوب نمی شود نماینده ولی فقیه در آذربایجانشرقی و امام جمعه شهرستان تبریز در دیدار با اعضاء کار گروه کاهش آلودگی هوای تبریز گفت: صرف هزینه کلان برای حفاظت از محیط زیست، اسراف محسوب نمی شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی “آیت الله مجتهدشبستری” نماینده ولی فقیه در استان  و امام جمعه تبریز در دیدار با اعضای کار گروهکاهش آلودگی هوای تبریز اظهار داشت: هوای پاک و محیط زیست سالم از نعمت های رایگانو مواهب خدادادی است که ارزش واقعی آن به دلیل دستیابی بدون زحمت بشر به آنناشناخته باقی مانده است.
آیت الله شبستری با اشاره به وابستگی سلامت انسانها به هوای سالم و محیط زیست عاری از آلودگی افزود: نباید صرف هزینه زیاد برای حفاظت از محیط زیست و کاهش بار آلودگی به عنوان اسراف و هزینه های زاید و تحمیلی تلقی گردد.
وی با اشاره به ماندگاری آلودگی هوا در فصول سرد سال در جو تبریز اضافه کرد: برای جلب مشارکت مردم در کاهش آلودگی هوا جهت استفاده کمتر از وسایط نقلیه شخصی در شرایط بحرانی هوا ، بایستی فرهنگسازی قبلی توسط صدا و سیمای استان صورت گرفته و برنامه های مختلفی از این رسانه به انعکاس پیام های زیست محیطی اختصاص یابد .
امام جمعه تبریز با اظهار گله مندی از عدم سرمایه گذاری در حوزه ایجاد مونوریل و کمبود پمپ های گاز CNG شهر تبریز اضافه کرد : متصدیان دولتی بایستی بیشتر از مردم برای تحقق مصوبات زیست محیطی اهتمام ورزیده و در خصوص توسعه فضای سبز شهر تبریز حرکت جهاد گونه بعمل آورند.
در ابتدای این مراسم دبیر کارگروه کاهش آلودگی هوا و مدیر کل حفاظت محیط زیست استان با ارائه گزارشی از عملکرد کار گروه کاهش آلودگی هوای تبریز، رسیدن به استانداردهای ملی سرانه فضای سبز و شاخص های آلودگی را نیازمند برنامه میان مدت ۵ و ۱۰ ساله دانست و تاکید کرد: همگام با توسعه زیرساخت های صنعتی و افزایش جمعیت در طول نیم قرن اخیر ، ملاحظات زیست محیطی کافی مدنظر قرار نگرفته و برای متعادل نمودن تاثیرات نامطلوب صنعت با ظرفیت های طبیعی منطقه بایستی در چشم انداز ۲۰ ساله و در برنامه های ۵ ساله به دنبال جبران فشارهای وارده بر محیط زیست باشیم.
وی با اشاره به اهتمام اداره کل حفاظت محیط زیست به اجرای کامل قوانین و مصوبات مختلف دولت و مجلس در خصوص حفاظت از محیط زیست گفت: کمیته ویژه ای از کارشناسان خبره اداره کل نحوه اجرایی نمودن مفاد زیست محیطی قانون برنامه پنجم را بررسی و به سازمانها و شرکتهای ذینفع اعلام و از طریق طرح پایش و کنترل ضوابط زیست محیطی ، میزان تحقق آن را رصد می کنند.

Leave a Reply


© ۱۴۰۲ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN