Subscribe: RSS Twitter

امیر الهامی مدیر باغ وحش ارم و محمدجواد محمدی زاده رییس سازمان حفاظت محیط زیست

تابناک نوشت: اظهارات رئیس باغ‌وحش ارم کذب است، «ایدز گربه‌سانان» وجود ندارد

«ببر وارداتی پیش از آنکه به بیماری «مشمشه» مبتلا شود «ایدز گربه‌سانان» داشته است .» این اظهارات امیر الهامی مدیر باغ وحش پارک ارم تهران است که درگفت‌وگو با یکی از خبرگزاری‌ها عنوان شد، اما رئیس هیات مدیره جامعه دامپزشکی کشور با انتقاد از این اظهار نظر غیرکارشناسی می‌گوید: بیماری به نام ایدز گربه‌سانان وجود ندارد.

ناصر نبی پور رئیس هیات مدیره جامعه دامپزشکی کشور در واکنش به اظهارات امیر الهامی مدیر باغ وحش پارک ارم تهران به خبرنگار ایلنا گفت: اظهارات رئیس باغ وحش ارم کذب محض است و بیماری به نام «ایدز گربه‌سانان» وجود ندارد.

او ادامه داد:این درواقع دعوای بین سازمان محیط زیست و باغ وحش ارم است و هدف از آن چیزی نیست جز متهم کردن و مقصر نشان‌ دادن طرف دیگر درجریان مرگ ببر سیبری درباغ وحش ارم.
نبی‌پور تاکید کرد: اگر ببرها ایدز داشتند پس دلیل مرگ شیرها و پلنگ‌های باغ وحش چیست؟
او تصریح کرد: به طور قطع این بیماری «مشمشه» است و از طریق گوشت آلوده «تک‌سمی‌ها» به شیرها و ببرهای باغ‌وحش منتقل شده است.

این دامپزشک با انتقاد اظهارات بدون دلیل کارشناسی مدیر باغ‌وحش تهران افزود: هیچ‌کس غیر ازاداره کل دامپزشکی حق اظهار نظر در مورد علت دقیق بیماری گربه‌سانان باغ وحش ارم را ندارد.

اوادامه داد: در حال حاضر نمونه‌های گرفته شده از ببرمرده و بیمار باغ وحش وهمچنین شیرهای باغ وحش ارم در آزمایشگاه‌های معتمد اداره دامپزشکی در حال بررسی است واحتمالاً تا آخر وقت امروز نتیجه قطعی آن اعلام می‌شود.

رئیس هیات مدیره جامعه دامپزشکی کشور گفت: محمدباقر صدوق معاون محیط طبیعی سازمان حفاظ محیط زیست نیز در اظهارات خود تصریح کرده است که این بیماری “مشمشه” است.

اوتاکید کرد: در صورتی که به طور قطع ثابت شود این بیماری مشمشه است، همه حیواناتی که علائم این بیماری را نشان داده‌اند باید کشته شده و در عمق دو متری زیر خاک دفن شوند و تمام محوطه باغ وحش ارم باید بوسیله سود سوزآور ضدعفونی شود.

۱ Comment

  1. […] اظهارات رئیس باغ‌وحش ارم کذب است | دیده بان حقوق حیوانا… […]

Leave a Reply


© ۱۴۰۲ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN