Subscribe: RSS Twitter

دیده بان حقوق حیوانات: غذای گربه سانان باغ وحش ارم، گوشت الاغ هایی بود که از شهر و روستاهای مختلف جهت فروش به باغ وحش حمل میشدند. صاحبان این الاغ های بخت برگشته، به دلیل ارزش پایین این حیوانات از نظر مادی، بهترین راه را فروش آنها به باغ وحش ارم می دیدند. گاه کهولت سن و معلولیت این الاغها باعث بیکاری و در نهایت خورده شدنشان توسط گربه سانان میشد.

به گزارش دیده بان حقوق حیوانات، هر دوروز یک بار چند الاغ برای شیر ها سر بریده شده و به صورت پوست کنده در اختیار گربه سانان قرار می گرفت. پوست کلفت این حیوانات باعث سختی در خوردن میشود. تصاویری که ملاحظه میفرمایید، گزارش مختصری است از الاغ های مورد اشاره قبل، حین و بعد از خورده شدن توسط شیر و ببر و پلنگ.

طبق اعلام مقامات مسوول، بیماری ببر سیبری نر که پنجشنبه گذشته در باغ وحش تهران جان داد، از تک سمها منتقل شده است.

در صورت تمایل به مشاهده عکس در ابعاد بزرگ، روی آن کلیک کنید. اصل تصاویر دارای ابعاد بزرگ هستند.

محل زندگی الاغ ها قبل از کشته شدن

الاغ ها در صف مرگ

الاغ ها در صف مرگ

الاغی پس از کشته شدن و پیش از خورده شدن

الاغی دیگر در انتظار خورده شدن توسط گربه سانان باغ وحش

نحوه دفع باقی مانده الاغ های خورده شده و مدفوع گربه سانان به صورت رو باز و در دسترس حیوانات شهری

نحوه دفع باقی مانده الاغ های خورده شده و مدفوع گربه سانان به صورت رو باز و در دسترس حیوانات شهری

باقی مانده الاغ های خورده شده که توسط گربه ها جابجا شده

گربه هایی که به راحتی به باقی مانده غذاهای مورد اشاره دسترسی دارند

۱۰ Comments

 1. وحشتناک است، واقعا ناراحت شدم

 2. فاطمه می‌گه:

  الاغ های بیچاره را یک عمر بیرحمانه و با کارهای طاقت فرسا شکنجه می دهند و شلاق میزنند، و این بیچاره ها را در پایان زندگی به چنین سرنوشت وحشتناکی دچار میکنند، آیا چهارپایان واقعا بر چنین انسان بیرحمی برتری ندارند؟

 3. امیر .س می‌گه:

  جالبه !!!! پس اگه گربه های شهری هم به این غذا دسترسی داشته اند، به صورت جدی باید به فکر گسترش بیماری مشمشه باشیم. خدای من …!

 4. شبآهنگ می‌گه:

  اشتباه! با این عکس آخرتون چراغ سبز کشتار گربه ها را هم روشن کردید! همین فرداست که راه بیافتند و همه گربه ها را به دلیل اینکه این دو تا گربه از گوشت آلوده، لقمه ای خورده اند را ردیف بکشند. از شما که دیده بان حقوق حیوانات هستید چنین اشتباهی بعید است!
  البته این دلیل نمیشه که از زحمات شبانه روزی تان سپاسگزار نباشم ولی حواستون باشه که بعضی مترصد نشسته اند و منتظرند بهانه دستشان داده شود تا از آب گل آلود ماهی بگیرندو…

  • دیده بان حقوق حیوانات می‌گه:

   دوست عزیز!
   بدون شک نیت از انتشار چنین تصاویری، کمک به کشتار گربه ها نبوده و نیست. اگر روزی به این دلیل کسی قصد کشتار کرد، در مخالفت با آن اولین خواهیم بود. پنهان کردن مسایل را مجموعا و در بلند مدت به ضرر حیوانات میدانیم. در رابطه با گربه های بازیگوش این گزارش، اگر مبتلا یا ناقل بیماری بودند، بهترین راه برای جلوگیری از مرگ و میر بیشتر حیوانات، شاید خواباندن آنها می بود. خوشبختانه به استناد گزارش مسوولین ظاهرا فقط ببر از دست رفته مبتلا به مشمشه بوده.
   از حسن نظر و تیزبینی مثال زدنی شما ممنونیم
   برقرار بشید

 5. درودی می‌گه:

  واقعا از خود الاغا […] ترن!!!!!

 6. محمد می‌گه:

  ناراحت نشین فرض کنین الاغ ها هیچ دردی نکشیدن یا اینکه فرض کنید یه ماشین بودن و هیچ حسی نداشتن

 7. محمد می‌گه:

  خب راه دیگه ندارن به نظر شما با این الاغ های از کار افتاده میشه چیکار کرد؟۱ بازنشستشون کرد وحقوق بازنشستگی بهشون بدیم ۲ صب کنیم خودشون بمیرن بعدش براشون مراسم بگیریم ۳ اخر عمری بفرستیمشون سواحل هاوایی واسه تعطیلات ۴ کنسرو درستشون کنیم بدیم خوراک ملت بشن ۵ ببریمشون خانه الاغ های سالمند

 8. منصور نوین می‌گه:

  خوب پس چکار کنن اگه الاغ حیوان است شیر و پلنگ هم حیوان هستند شما باید مدافع آنها هم باشید شیر و پلنگ که نمیتوانند از قصاب سر کوچه غذاشون رو تهیه کنند باید یه جوری بشون غذا بدن دیگه………..

  • دیده بان حقوق حیوانات می‌گه:

   دوست عزیز،
   نگهداری حیوانات در اسارت جلوه ای از ظلم دوگانه به طرفین درگیر این ماجراست.
   شیر باید گوشت بخورد و در طبیعت برای ان کار شکار می کند ولی در طبیعت شکار امکان دفاع و فرار دارد. در اسارت نه طعمخ اجازه تلاش برای حفظ جانش را داراست و نه شیر امکان دویدن و تلاش برای بقا. این ظلم قابل دفاع نیست

Leave a Reply


© ۱۴۰۲ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN