Subscribe: RSS Twitter

دیده بان حقوق حیوانات: معاون محیط دریایی سازمان حفاظت محیط زیست از تهیه دستورالعمل امداد و نجات دلفین ها خبر داد.

به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست(پام)، کرباسی با اعلام خبر تهیه دستورالعمل امداد و نجات آبزیان در خلیج فارس، گفت: دلفین ها عمدتاً در سطح آب حرکت می کنند تا بتوانند راحت تر هواگیری کنند. معمولاً حضور دلفین ها در لایه های فوقانی آب حاکی از ماهی تن در لایه های زیرین است.

وی ادامه داد: صیادان تورهای خود را در اطراف مکان هایی که دلفین ها مشاهده می شود، پهن می کنند و به این ترتیب علاوه بر ماهی تن دلفین ها نیز در تور آنها اسیر می شوند.

معاون محیط دریایی سازمان حفاظت محیط زیست، تصریح کرد: دستورالعمل لازم جهت امداد و نجات دلفین های به گل نشسته و آسیب دیده تهیه شده است که مخاطبینی زیادی را در بر می گیرد.

وی گفت: امیدواریم با انتشار این دستورالعمل در تیراژ (۱۰۰) هزارتایی و توزیع آن در بین مردم ساحل نشین و متخصصان امر، بتوان از نیروهای مردمی در نجات دلفین ها استفاده بهینه کرد.

کرباسی با بیان این مطلب که به سازمان شیلات برای کنترل بیشتر به منظور حفظ جان دلفین ها تذکراتی داده  ایم، گفت: در چندین نوبت به سازمان شیلات اعتراض کرده  ایم که کنترل و نظارت بیشتری داشته باشد تا صیادان هنگام به آب انداختن تور و صید ماهی، حفظ و نگهداری دلفین ها را رعایت کنند.

_________________

در صورت مشاهده پستانداران دریایی به گل نشسته چه کنیم؟/ تصویر

آموزش به مردم برای نجات دلفین‌ها و نهنگ‌ها

شبکه امداد و نجات پستانداران دریایی عضو گیری کرد

اختلال در ناوبری، احتمال مرگ دلفین ها

مرگ دسته‌جمعی دلفین‌ها در جاسک

شناورهای صید قاتل پستانداران دریایی خلیج فارس

وال کوسه عظیم الجثه در بندر ماهیگیری پاکستان/ تصویری

دلفینها مرگ را درک می کنند.

 

برچسب‌ها,

۱ Comment

  1. ارمین می‌گه:

    این واقع ناراحت کننده است که مردم عزیز ماهیگیر برای شکار ماهی تن البته ماهیگیرانی که با شیلات قرارداد بسته اند چرا و چطور شیلات برای ماهیگیران اموزش نداده است و چرا و حال داستان به جای باریک کشیده شده است چرا فقط تذکر داده شده متاسفانه بعضی از قانون ها در حفظ محیط زیست در ایران واقعا نگران کننده و جای تعجب دارد این گونه حفاظت از این گونه در خطر انقراض از طرف سازمان بزرگی که به ان سازمان حفاظت از محیط زیست گفته میشود یعنی چه در اینجا واقعا این شیلات نیست که زیر سئوال میرود این خود سازمان حفاظت از محیط زیست هست که کم کاری و کم لطفی کرده تا به راحتی جان این حیوان با ارزش را بگیرند باز هم جز تاسف برای خودمان واقعا چه باید کرد

Leave a Reply


© ۱۴۰۲ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN