Subscribe: RSS Twitter

دیده بان حقوق حیوانات: داشتن حیوانات خانگی در نقاط مختلف جهان امروزه یک مسئله تقریبا عادی است. حیواناتی مثل: سگ، گربه، موش،همستر از جمله موجوداتی هستند که به عنوان حیوان خانگی نگهداری می شوند. اما نظر شما درباره نگهداری از یک ببر به عنوان حیوان خانگی چیست؟

زندگی با ببر در خانه
به گزارش باشگاه خبرنگاران یک زوج اهل آفریقای جنوبی که علاقه خاصی به نگهداری از حیوانات خانگی دارند در کنار تعدادی سگ از یک ببر هم مراقبت می کنند. سال گذشته در حالی که این ببر تنها یک توله ۹ هفته ای بود توسط این زوج خریداری شد و از آن به بعد در کنار آنان زندگی می کند.
زندگی با ببر در خانه
این ببر از آن موقع تا به الان به خوبی رشد کرده و وزن آن به ۱۷۱ کیلوگرم رسیده است. او در این خانه در سایر سایر اعضاء زندگی می کند و از آن زمان به این طرف به مانند یک عضو از این خانواده در این خانه زندگی می کند. او در کنار صاحب خود به خواب می رود، در آشپزخانه غذا می خورد و در وان حمام نیز استحمام می کند.
ببر خانگی

____________________

شیر در خانه!

وقتی سلطان جنگل جای گربه خانگی را می‌گیرد/ تصویری

 

برچسب‌ها,

۳ Comments

 1. saman می‌گه:

  عزیزم ……… مثل یه گربه خونگی ملوسه. ولی من این کار انسانها رو نمی پسندم. این ببر به طبیعت تعلق داره نه به انسان. با پرورشش در اسارت و دستی کردنش، داریم بهش ظلم می کنیم. اگر زمانی قرار باشه به طبیعت برگرده، بدجوری دچار مشکل می شه.

  • شب می‌گه:

   دوست عزیز همانطور که فرمودید: “این ببر به طبیعت تعلق داره نه به انسان. با پرورشش در اسارت و دستی کردنش، داریم بهش ظلم می کنیم.”
   ولی خوشبختانه هستند کسانی که زندگی خود را وقف تلاش برای آماده و رها سازی حیوانات وحشی در اسارت، به زیستگاه طبیعی شان می کنند و این کار نشدنی نیست.
   امیدوارم که این خانواده هم پس از خوابیدن هوس خودخواهانه نگهداری از حیوانات وحشی، این توله ببر را به یکی از اینگونه افراد بسپارند.
   این هم یک نمونه از هزاران نمونه آماده سازی و بازگرداندن حیوانات وحشی به زیستگاه طبیعی شان:
   شیری بنام “کریستین”
   در سال ١٩۶٩ دو جوان استرالیائی به نام های: ” John Rendall” و ” Ace Bourke ” توله شیری را از یک شرکت فروش حیوانات در لندن، میخرند . این کار در آن سالها غیر قانونی نبود (در ایران کماکان قانونی است، زیرا قانونی بر علیه ان وجود ندارد).
   کریستین در زیرزمین یک مبل فروشی نگهداشته میشد. توله شیر دوست داشتنی، مورد علاقه ی همه بود. در رستوران محلی غذا میخورد و در محوطه ی گورستان میدوید و بازی میکرد. اما بسرعت رشد میکرد…
   یک ملاقات تصادفی با”Bill Travers” کارگردان، بازیگر و فعال حقوق حیوانات و همسرش “Virginia McKenna” منجر به یک زندگی جدید برای کریستین میشود. او امکان زندگی در یک محوطه محصور را پیدا میکند و در کاروان میخوابد.
   پس از آن در سال ١٩٧١ به کنیا، خانه ی اجدادی خود، پرواز میکند و با کمک”George Adamson” (معروف به پدر شیرها) به محیط وحش باز میگردد و در کنار دیگر همنوعان خود به زندگی آزادانه در طبیعت ادامه می دهد و صاحب فرزند می شود…

 2. farbodkh می‌گه:

  این جانور هیچ وقت قرار نیست به طبیعت برگرده که دچار مشکل بشه …… کسی از آفریقای جنوبی ببر دست آموز برای رها سازی به چین و هند نمیفرسته !!!

Leave a Reply


© ۱۳۹۹ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN