Subscribe: RSS Twitter

دیده بان حقوق حیوانات: یک متخصص دامپزشکی با اعلام اینکه بارها به خانه های مردم تهران برای ویزیت شیرها مراجعه کرده مدعی شد: باغ وحش تهران بچه شیرها را به قیمت یک میلیون تومان به فروش می رساند.

عبدالرضا باقری به خبرنگار مهر گفت: بارها برای معالجه حیوانات وحشی و درنده به خانه ها و آپارتمانهای تهران مراجعه و آنها را درمان کرده و توله شیرهای ۶ تا ۷ ماهه را دیده ام که معمولاً از باغ وحش تهران خریداری شده بودند و صاحبان آنها نیز بارها برای درمان به ما مراجعه کرده اند.

وی با اشاره به سابقه نگهداری حیوانات در خانه ها و در میان افراد مرفه اضافه کرد: این اقدامات که کار دلالان و قاچاقچیان است به سادگی در حال انجام است و در باغهای وحش مثل باغ وحش تهران به سهولت انجام می شود.

این متخصص دامپزشکی با تاکید به غیر مجاز بودن خرید و فروش این حیوانات افزود: قفس شیرها به علت سنگین وزن بودن آنها که گاهی تا ۵۰۰ کیلو می رسد از بتن و آرماتور سنگین و محکم ساخته می شوند. در حالی که آپارتمانها و دیوار خانه های تهران با یک تنه شیرها درهم می ریزد و ویران می شود و خطر جانی شهروندان نگهدارنده را تهدید می کند.

پیش از این یک شهروند تهرانی در گفتگو با خبرنگار مهر از کسب مجوز از سازمان محیط زیست یک قلاده شیر خبر داده بود. این شهروند که یک قلاده شیر نر را در منزل خود نگهداری می کند در پاسخ به این سئوال که وی چگونه توانسته این شیر نر ۸ ماهه را به خانه بیاورد و از کجا این حیوان را خریده سئوالاتی بود که این شهروند از پاسخ به آنها خودداری کرد.

نگهداری و پرورش حیواناتی نظیر شیر، پلنگ و خرس در میان برخی از شهروندان مرفه تهران و دیگر شهرهای بزرگ کشور افزایش چشمگیری پیدا کرده است و در همین رابطه پلیس تهران سال گذشته با شکایت همسایگان، فردی را به جرم نگهداری از دو قلاده خرس دستگیر کرده بود.

___________________

شیر درنده به عنوان حیوان خانگی: شیری که دیگر شیر نیست!/ تصویری

وقتی سلطان جنگل جای گربه خانگی را می‌گیرد/ تصویری

فروش علنی گونه های خاص و تحت حمایت/ به ارگان های مربوط بر نخورد!

آیا به راستی فروش حیات وحش ممنوع است؟ بازار داغ حیوانات حمایت شده در اینترنت

 آیا واقعا محیط زیست با نگهداری حیات وحش مقابله می کند؟!/ تصویر

نگهداری حیات وحش در منازل؛ آسیب یا علاقه

بچه شیر هفتم هم به محیط زیست تحویل داده شد/ممنوعیت جابه‌جایی بچه شیرها

 زندگی بشر با حیوانات غیر شهری/ تصویری

 

 

برچسب‌ها,

۲ Comments

 1. ارمین می‌گه:

  واقعا جای تاسفه که از محیط زیست کشورمان ایران اینگونه حفاظت میشود واقعا باید شکایت خودمون رو به کی بکنیم اخه مگه در ایران جایی هم مونده تا حیوانات در طبیعت بتونند از دست ما انسانها به راحتی زندگی کنند و بچه دار هم بشن مگه چقدر محیط طبیعی مونده از طرفی تخریب زیستگاه ها و از ان طرف مجوز دادن به کسانی که تفنگ های شکاری غیر مجاز خریدن و الان سازمان به این اشخاص جواز نگهداری و بعد از ان جواز شکار هم به ان شخص داده میشود و الوده کردن رودها و جاده کشیده در مناطقی واقعا احتیاجی نیست ولی کیی با کی طبیعت ایران و محیط زیستش از تصمیم های فکر نشده که موجب تخریب مناطق حفاظت شده و کشتار حیوانات میشود واقعا زمانی میشود که دیگر هیچ کاری نمیشه انجام داد و ان زمان دیر نیست داریم هر سال به ان زمان نزدیکتر میشیم

 2. Platypus می‌گه:

  واقعا چه بر سر شخصیت اجتماعی ایرانیان در سالهای اخیر آمده که اینگونه متظاهر شده اند .آنها تظاهر به حیوان دوستی می کنند ، حال آنکه حتی به اندازه یک کودک دو ساله هم از آن بویی نبرده اند .
  آخر چطور قلب و فکر یک انسان به او اجازه میدهد ،یک بچه شیر بیگناه را که خداوند وحشی و آزادش آفریده . در داخل یک قفس در یک آپارتمان زندانی کند . والله با سگ هم که یک حیوان خانگی و اهلی هست و حاضر هست به بهای ماندن در نزد صاحب خود به هر رنج و مشقتی تن در دهد .نباید اینطور رفتار نموده و او را در قفس زندانی کرد . آخر وجدان این ملت کجا رفته ؟؟؟؟

  نیست یکدم شکند خواب به چشم کس ولیک
  غم این خفته چند
  خواب در چشم ترم می شکند.
  نگران با من استاده سحر
  صبح می خواهد از من
  کز مبارک دم او آورم این قوم به جان باخته را بلکه خبر
  در جگر لیکن خاری
  از ره این سفرم می شکند .
  دستها می سایم
  تا دری بگشایم
  بر عبث می پایم
  که به در کس آید
  در و دیوار به هم ریخته شان
  بر سرم می شکند.

Leave a Reply


© ۴۴۰۵ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN