Subscribe: RSS Twitter

به گزارش دیده بان حقوق حیوانات عضو هیات رییسه فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این‌که در حفاظت، حراست و مراقبت از ببر سیبری دچار خسران شدیم و زیر سوال رفتیم گفت: اگر مراقبت‌ها مقداری افزایش می‌یافت و آزمایشگاه‌های مربوطه درست‌تر و دقیق‌تر جواب می‌دادند این بیماری‌ها زودتر شناسایی می‌شد و از انتقال آن به سایر حیوانات جلوگیری می‌شد، و اگر گوشت‌های وارداتی به لحاظ آلودگی آزمایش می‌شد شاید دچار این مشکل نمی‌شدیم.

محسن نریمان در گفت‌وگو با ایسنا، درباره جلسه‌ای که پیرامون بررسی مرگ ببر سیبری و شیرهای باغ‌وحش ارم در فراکسیون محیط زیست برگزار شد، تصریح کرد: اگرچه مسوولان گزارش‌هایی ارایه کردند مبنی بر این‌که تمام وظایف را به درستی انجام داده‌اند اما به هر صورت نتیجه مطلوب نبود.

نماینده مردم بابل در خانه ملت ادامه داد: گزارشات جامعی از جانب مسوولان مربوطه ارایه شد ولی به هر صورت فراکسیون قانع نشد که در رابطه با بیماری‌ای که ببر سیبری و شیرهای باغ وحش ارم را به کام مرگ کشاند حرکت‌های جامع صورت گرفته باشد.

نایب رییس فراکسیون محیط زیست خاطرنشان کرد: می‌توانستیم با اعمال مراقبت‌ها، پیشگیری و واکنش به موقع جلوی این حادثه را بگیریم اما باز هم دیرنشده و باید از این به بعد اقدامات پیشگیرانه داشته باشیم تا گونه‌های استثنایی که جغرافیای منطقه را در دنیا نشان می‌دهد دچار این‌گونه حوادث نشوند، بنابراین مقرر شد با تامین اعتبار و افزایش حساسیت‌ها دولت را متقاعد کنیم تا اعتبارات ویژه‌ای را در بودجه سال ۹۰ به این بخش اختصاص دهد، هم‌چنین قرار شد فراکسیون محیط زیست و کمیسیون‌های مربوطه ردیف اعتباری خاصی را به امور اختصاص دهند.

نریمان تاکید کرد: به عنوان یک شهروند ایرانی بسیار متاسفم چراکه اصلا خوشایند نیست اتلاف گونه‌های نادر حیوانی در راس خبرهای بین‌المللی قرار گیرد، هم‌اکنون مسوولان مربوطه عزم‌شان را جزم کرده‌اند تا از این به بعد اقدامات پیشگیرانه‌ای در خصوص حمایت از این حیوانات داشته باشند و شرایط پرورش این حیوانات را به بهترین نحو فراهم کنند.

عضو کمیسیون عمران درخاتمه خاطرنشان کرد: فراکسیون محل پیدا کردن مقصر نیست، اما در مجموع به این نتیجه رسیدیم که می‌توانستیم با افزایش اقدامات پیشگیرانه و مراقبت‌های ویژه جلوی بروز این حادثه را بگیریم، تا به این مورد نرسیم، پیدا کردن مقصر نیازمند انجام تحقیقات جامع‌تر است.

۳ Comments

 1. شهرزاد می‌گه:

  عزمشون رو جزم کردند !! به همین راحتی که نمیشه.استعفا،برکناری مسئولین و … یعنی چی که از این به بعد حواسمون رو بیشتر جمع می کنیم.نباید این اتفاق چنین پایان ساده و بدون مجازاتی داشته باشه.

 2. Azadeh می‌گه:

  بله صد در صد باید باغ وحش ارم برای همیشه بسته شود…آنجا مکانی جز درد و رنج برای حیوانات نیست … این شکنجه گاه باید تعطیل شود…

 3. فرهاد می‌گه:

  ببین چه لبخندی هم میزنند، انگار فتح بزرگی کردند، یکی نیست بگه آخه شما که عرضه نداشتید خیلی بیجا کردید حیوان زبون بسته رو وارد این کشنارگاه کردید
  باغ وحش تهران باید بسته سود

Leave a Reply


© ۱۴۰۲ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN