Subscribe: RSS Twitter

دیده بان حقوق حیوانات: پرنده‌ها سال‌های متمادی است که در زمین سکونت دارند و تعداد و تنوع آنها به اندازه‌ای طی سالها تکامل افزایش یافته که تصور کردن تعداد دقیق آنها کمی غیرممکن به نظر می‌رسد.

به گزارش همشهری آنلاین اما حالا این فرصت به وجود آمده تا تمامی پرندگانی که بر روی زمین زندگی می‌کنند را در یک فضا در کنار یکدیگر ببینید. برای انجام این کار اینفوگرافی طراحی شده که به اولین شجره‌نامه تمامی پرنده‌های زمین شهرت یافته است و نشان می‌دهد پرنده‌ها از زمان انقراض دایناسورها تا به امروز چگونه تکامل یافته‌اند.

این نقشه که توسط زیست شناسان دانشگاه ییل تدوین شده، نشان می‌دهد پرنده‌ها طی ۵۰ میلیون سال گذشته کجا و کی زندگی کرده‌اند و همچنین زوایایی از تنوع گونه‌های پرندگان در گوشه و کنار سیاره زمین را نمایش می‌دهد. پرندگان طی ۵۰ میلیون سال گذشته با سرعتی بالا و از سه شاخه آبی‌رنگ که در مرکز نقشه دیده می‌شود، تنوع‌زایی را آغاز کرده درحال شکل دادن به گونه‌های مختلف بوده‌اند و تا جایی که امروزه ۹ هزار و ۹۹۳ گونه از آنها شناسایی شده و در این نقشه با خطوطی به رنگ‌های مختلف دیده می‌شوند.

برای دیدن تصویر در اندازه بزرگ روی تصویر کلیک کنید.

نکته جالب توجه دیگر درباره اطلاعات ارائه شده در این اینفوگراف این است که بیشترین تنوع گونه‌های پرندگان در مناطق گرمسیری رخ نداده بلکه در نیمکره غربی رخ داده است، این درحالی است که زیست‌شناسان از گذشته مناطق گرمسیری را بستری مناسب برای بیشترین ایجاد گونه‌های جدید می‌دانستند. اما بر خلاف این تصور،‌میزان گونه‌زایی پرندگان در شمال آمریکا، اروپا-آسیا و جنوب آفریقا بیشتر از دیگر بخشهای زمین است.

_____________________________

بدترین کشورهای جهان برای زندگی فیل، کرگدن و ببر!/ اینفوگراف

زندگی یک گاو شیری/ اینفوگراف

کشتار فوک ها در کانادا به زبان آمار/ اینفوگراف

برچسب‌ها,

Leave a Reply


© ۱۴۰۱ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN