Subscribe: RSS Twitter

Animal-Rights-Watch-ARW-Warning21

دیده بان حقوق حیوانات: حمله پلنگ به گله گوسفندان در درگز دو چوپان را روانه بیمارستان کرد.
به گزارش دیده بان حقوق حیوانات و به نقل از واحد مرکزی خبر رئیس اداره محیط زیست درگز گفت: یک قلاده پلنگ امروز پس از حمله به گله گوسفندان در مراتع نزدیک روستای «کپکان» دهستان میانکوه به این دو چوپان حمله کرد.
آقای سلحشور افزود: دو چوپان که به شدت از ناحیه دست و صورت صدمه دیده اند با کمک اهالی روستا از مرگ حتمی نجات یافتند و روانه بیمارستان شدند. چند سال قبل یکی از چوپانان روستای «سنگ سوراخ» درگز در درگیری با پلنگ کشته شد. بیشتر این پلنگهای گرسنه از ارتفاعات کوههای الله اکبر و هزار مسجد به درگز وارد می شوند.

درگز یا دره گز یکی از شهرهای خراسان رضوی در شمال شرقی ایران است.

گزارش دیده بان حقوق حیوانات می افزاید تصاویر منتسب به این حادثه که در شبکه های اجتماعی منتشر شده است، به این حادثه مربوط نیست و سال قبل در یک سایت شخصی منتشر شده است.

بررسی تصاویر نشان می دهد نوع سنگ ساختمانی در پس زمینه تصاویر از نوع صَلصالی (Salsaali) است که سنگی با معدن داخلی و مورد استفاده در بسیاری ابنیه ایران است. نوع پارگی ها، جابجایی فک زیرین، پارگی هر دو طرف فک و صدمات جمجمه ای که باعث انحراف بینی و تغییر شکل اساسی نیمه پایین صورت شده نیز احتمالا در اثر برخورد جسمی سخت تر از پنجه پلنگ ایجاد شده باشد. همچنین در نواحی مشخص در تصویر، سینه و بازوها و سر هیچ نشانی از آثار ناخن های پنج گانه دست و یا دندان های نیش پلنگ به چشم نمی خورد. معمولا در حمله گربه سانان، آثار موازی ناخن های دست و پا و یا اثر گاز گرفتگی دندان های نیش در گوشت باقی می ماند. با این اوصاف این احتمال وجود دارد که تصاویر مربوط به ایران باشد. انتشار تصاویر دروغین و منسوب کردن آنها به حیوانات باعث ترس مردم شده و احتمال تقابل خطرناک با حیوانات را زیاد می کند که قطعا نه به سود بشر است و نه به سود حیوانات.

با توجه به عکس العمل های احتمالی مردم محلی برای از بین بردن پلنگ، لازم است مسوولین سازمان هرچه سریع تر اقدام به آگاهی رسانی در این زمینه و جلوگیری از تقابل مجدد و صدمه دیدن هم وطنان یا کشته شدن احتمالی گونه حمایت شده پلنگ کنند.

دو تصویر  زیر به اشتباه در شبکه های اجتماعی به حمله دیروز پلنگ در درگز منسوب شده است. این تصاویر قدیمی هستند. در انتها تصاویر واقعی تقابل بشر و پلنگ و نحوه ایراد صدمات بدنی را خواهید دید.

اخطار!

اگر بیمار یا حساس هستید یا کم تر از ۲۱ سال سن دارید، از دیدن ادامه خبر خودداری کنید.

Animal-Rights-Watch-ARW-Warning21

 

Animal-Rights-Watch-ARW-5572

Animal-Rights-Watch-ARW-5571

تصاویر زیر مربوط به صحنه درگیری پلنگ با بشر است که در آنها به وضوح شکل حمله و دفاع، و همچنین نحوه ایراد جراحات قابل تشخیص است.

Animal-Rights-Watch-ARW-5573

حمله پلنگ در هندوستان: گرفته شدن بدن با دستها و کشیده شدن ناخنها منجر به زخم های موازی در اثر خراشیدگی با ناخن می شود.Animal-Rights-Watch-ARW-5574

اثر موازی ناخن پلنگ بر سر و صورت

Animal-Rights-Watch-ARW-5575

اثر دندان های پلنگ به صورت دوگانه و پارگی پوست

Animal-Rights-Watch-ARW-5576

لحظه دریده شدن پوست سر در اثر ضربه پنجه پلنگ/ جمجمه و استخوان ها سالم بوده و پوست کنده شده است.Animal-Rights-Watch-ARW-5577

همان فرد/ پارگی و جدا شدن پوست سر با ضربه پنجه و سلامت جمجمه

۱۳ Comments

 1. nima می‌گه:

  mahale mahale mahale in male palangh basje har bacheie mifahme ke in photo shap aghe asid to sorate kasi bepashan injori nemishe akhe maghe palangh cheghadr zoor dare onam palanghaye ghoshneo laghare iran

 2. vahid می‌گه:

  خیلی ناراحت کنندست و در هر کشوری پیش میاد
  اما حالا منظور چیست؟!
  مجوز برای کشتار چند پلنگ باقی مونده؟!!!

 3. Hamed می‌گه:

  کلا در ایران به تعداد انگشت شمار از نمونه پلنگ و حیوانات منحصر به فردی مثل یوزپلنگ باقی مونده که متاسفانه با حفاظت بسیار بالای مسئولین از آنها و مناطق زندگی آنها کاملا محافظت میشه !!!!!! (دریغ ….!!!! ) حالا هم با این چند تا عکس که بعضیاشون هیچ ربطی به حمله حیوانات وحشی ندارن میخوان چی رو ثابت کنن ؟ میخوان چند تا مجوز صادر کنن واسه شکار ؟! که همون چند تا دونه رو هم نابود کنن و ۴ تا از کله گنده ها پوستشونو بزارن تو اتاق !!!!

 4. کیانا می‌گه:

  هیچ حیوانی بی دلیل به انسان ها حمله نمی کند تنها در صورتی که وارد قلمروی آنها شوند یا تهدیدی برای بچه هایشان پیش ایجاد شود وگرنه هیچ موجودی به خشونت انسان نمی رسد . اگر هم این تصاویر واقعی باشد دقیقاً انسانهای بیرحم که همان شکارچی های های قاتل هستند بدتر از این بلاها را سر این زبان بسته ها می آورند. یادمان نرود چه بلایی سر دو توله خرس نوزاد بدبخت سمیرمی آورده شد.

 5. برن بکشن دیگه
  مسئولین دقت کنید شدیدترین انتقام رو بگیرید ازشون
  دیر نجنبید ها
  این حیوانات گرسنه نیستن که میان حاشیه شهر و روستا
  اینا دشمن هستن
  فقط واسه انتقام گیری و تفریح و بیشتر شدن منطقه حکومت میان شکار کنن
  اینا ناراحت نیستن که برکه ها خشک شدن و حتی نمیتونن آب بخورن
  اینا میخوان سد بسازن
  پس سریعاً این جانداران موذی رو بکشید
  باشد که افتخار دیگری بر پیشانی موجودات دوپا ثبت شود

 6. رامك می‌گه:

  باعث تاسفه…اما خود این آقایون گوسفند ها را به کسانی می فروشند که همین بلاهارو سرشون میارن …

 7. amir می‌گه:

  این چه وضعشه بکشیدشون یا تو باغ وحش نگه دارید؟

  • پویا می‌گه:

   من که دلم خنک شد بی دلیل که حیوان به کسی حمله نمیکنه یا گشنه است یاهم اینکه حتما یارو یه کرمی ریخته.اما اینکه شما میگید بکشید یا تو باغ وحش نگر دارید خب اینکه منطقی نیست این قانون طبیعته

 8. الینه می‌گه:

  حق انسانهای […] همینه من با لذت نگاه کردم این تصاویرو انتقام حیوانات از انسانها تا باشه از این عکسها

 9. فاطی می‌گه:

  به قول کیانا هیچ حیوونی بی دلیل به کسی حمله نمیکنه.حالا ببینم اینا خواستن چیکار کنن که پلنگ بهش حمله کرده.درضمن حیوون که عقل نداره ،اگه وحشی نباشه که بهش حیوون نمیگن!!!!!!!!!

  • کریم می‌گه:

   از این حرفهای بچه گونه نزنید. حیوانات درنده به محض دیدن انسان و سایر پستانداران بیدلیل حمله میکنن فکر نکنید انسان تا کاری نکنه اونا حمله نمیکنن این اشتباهه. اینم بگم وقتی انسان رو دیدن انسان دیگه هیچ را خلاصی نداره و کشته میشه. حتی اگر اسلحه داشته باشه هم با پرش اونها مجال ایتفاده رو پیدا نمیکنه.

 10. حسین می‌گه:

  پلنگش این بلا رو بیاره ببین ببر چکار میکنه

Leave a Reply


© ۱۳۹۹ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN